top of page

W JAKIM PLEMIENIU ŻYJESZ - „LUDZI WIEM” CZY „LUDZI SZUKAM GŁĘBIEJ” ?

Zaktualizowano: 11 paź 2022


Spotykamy wielu ludzi na naszej życiowej ścieżce. Niektórych na chwilę, innych na dłużej. Niektórzy pozostają naszymi znajomymi, przyjaciółmi, partnerami. Z innymi jakoś nie rezonujemy, czasami nawet nie wiemy dlaczego i w naturalny sposób przemijają w naszym życiu. Zastanawialiście się jaki mechanizm steruje Waszymi preferencjami i wyborami w relacjach. Poza oczywistościami typu: dobry człowiek, uśmiechnięty, radosny, optymista, pomocny, ciepły, miły itd… takich przyjmujemy do serca, ale są też inne, może bardziej ukryte parametry Twoich relacyjnych wyborów, które tworzą nasze lokalne, osobiste „plemię”.

Po setkach rozmów dostrzegam jak ważnym dla niektórych istot parametrem jest postawa WIEM w porównaniu do SZUKAM GŁĘBIEJ. Być może w Twoim otoczeniu są ludzie, którzy myślą i twierdzą, że WIEDZĄ i twardo to komunikują często umniejszając Twój punkt widzenia. Świat „PLEMIENIA WIEM” często wypełnia rywalizacja, duma, zazdrość, arogancja i udawanie. Być może podświadomie wyczuwamy i unikamy tych wartości, które przychodzą z ludźmi z „PLEMIENIA WIEM”, których wersja WIEM jest, w ich ocenie, zwykle mądrzejsza od Twojej. EGO ludzi WIEM bywa trudne do akceptacji i znoszenia na co dzień. Może dlatego bardziej ich tolerujemy niż zapraszamy do serca na dłużej.

Z kolei kiedy spotykamy kogoś kto SZUKA GŁĘBIEJ wyczuwamy inną energię. Ktoś, kto szuka nie oznacza, że wie mniej niż ktoś, kto jest pewny swego WIEM. Często jest odwrotnie, ale ten, kto SZUKA GŁĘBIEJ ma w sobie pokorę i otwarcie na to, że nie WIE wszystkiego. Świat PLEMIENIA SZUKAM GŁĘBIEJ wypełnia znacznie więcej spokoju, harmonii, miękkości, ciszy i dojrzałego szczęścia.

Czasami być może warto spojrzeć na swoje otoczenie i dostrzec kto jest w jakim plemieniu i co istotniejsze, do którego TY należysz. Uczciwa odpowiedź, tylko przed samym sobą, może fajnie uprościć życie, gdyż łatwiej usunąć ze swojego plemienia ludzi WIEM, niż znaleźć mądrego SZUKAJĄCEGO GŁĘBIEJ.


Autor tekstu: Darek, SAMADHI

168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Bądź na bieżąco

Dziękujemy za subskrypcję!

bottom of page