top of page

pt., 30 kwi

|

Samadhi

Ethno Sound I Dance & Music Flow

Od tysięcy lat ludzie korzystali z niezwykłej energii instrumentów. Zwykle to plemienni szamani i szamanki pobudzali swoich braci i siostry do ekspresji w tańcu i śpiewie.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ethno Sound I Dance & Music Flow
Ethno Sound I Dance & Music Flow

Czas i lokalizacja

30 kwi 2021, 17:00 – 03 maj 2021, 15:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Od tysięcy lat ludzie korzystali z niezwykłej energii instrumentów. Zwykle to plemienni szamani i szamanki pobudzali swoich braci i siostry do ekspresji w tańcu i śpiewie. Transowość bębnów szamańskich często wprowadzała ich w odmienne stany świadomości. Grali, śpiewali, tańczyli aby wezwać deszcz czy osiągać inne swoje cele. 

My poszukamy własnych ruchów, własnych dźwięków aby odzyskać moc i twórczy potencjał! 🚶‍♀️✔🏋️‍♂️

W trakcie weekendu doświadczysz m.in:

💥transowych bębnów szamańskich,

💥energetycznych bębnów djembe,

💥otwierającego shruti boxa i monochorda,

💥transformującej wibracji gongów,

💥poruszającego handpana i rav vasta.

ORIENTACYJNY PROGRAM:

Piątek

od 17.00 Przyjazd i zakwaterowanie

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 12.00 Gong Pudża (koncert etnicznych dźwięków)

Sobota

09.00 – 09.30 Energetyczna Pobudka (oddech i ruch)

09.30 - 10.30 Śniadanie 

11.00 – 13.00 Pierwotny szamanizm - źródła i rodzaje szamańskich ceremonii

13.00 – 15.00 Czas wolny, czas na spacer, saunę jednym słowem relaks 

15.00 – 17.00 Obiad

17.00 – 19.00 Ethno Dance (taniec spontaniczny z muzyką na żywo)  

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 22.00 Ethno Music (improwizacja muzyczna) + 🔥🔥🔥🔥

Niedziela

09.00 – 09.30 Energetyczna Pobudka (oddech i ruch)

09.30 – 10.30 Śniadanie

11.00 – 12.30 Podróż przy bębnie szamańskim

13.00 – 16.00 Wycieczka na Radunię lub czas wolny

16.00 – 17.00 Obiad

17.00 – 19.00 Ethno Dance (taniec spontaniczny z muzyką na żywo)  

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 22.00 Ethno Music (improwizacja muzyczna) + 🔥🔥🔥🔥

Poniedziałek

09.00 – 09.30 Energetyczna Pobudka (oddech i ruch)

09.30 – 10.30 Śniadanie

10.30 – 12.00 Zamknięcie

13.00 Zakończenie

 

Gong Pudża (koncert etnicznych dźwięków) - niekiedy zabiera w wizję, czasem uwalniają się emocje lub osiąga się głęboki relaks czy zapada w sen. 

Gongi i misy tybetańskie to instrumenty wykorzystywane od lat w terapii dźwiękiem. Swoje właściwości zawdzięczają odpowiednio dobranej technologii wytwarzania co sprawia, że ich wibracje mają właściwości lecznicze. Wydobywają przepiękne spektrum dźwięku, które zabiera w głęboki stan odprężenia uwalniając od stresu i napięć. Dźwięki odbierane są nie tylko za pomocą narządu słuchu ale również poprzez dotyk i to właśnie sprawia, że mają tak szerokie działanie.

Ethno Dance  (taniec spontaniczny z muzyką na żywo) - jest rodzajem medytacji gdzie istnieje tylko "tu i teraz".  Poprzez ruch uwalniasz umysł. Poznajesz ciało i szukasz własnych kroków. Pozwalasz sobie na tyle ile chcesz. 

Ethno Music (improwizacja muzyczna) - rozmowa przez dźwięk i wspólne tworzenie. Siła grupy zabiera w nieznaną podróż muzyczną. Nie wiemy gdzie wylądujemy. Tu nie ma odtwarzania piosenek. Otwieramy się na wewnętrzny przepływ i improwizujemy bez oceniania tego co przyjdzie. Mamy do dyspozycji szeroką paletę instrumentów m.in: bębny, grzechotki, shruti boxa, handpana, gongi, rav vasta czy własny głos. Jeżeli masz swój instrument to najlepiej zabierz go ze sobą!  

Zanim przejdziemy do improwizacji wykonamy ćwiczenia rozgrzewające struny głosowe oraz pomagające w uwalnianiu blokad przed wspólnym śpiewaniem i graniem.

Podróż przy bębnie szamańskim - trans bębna szamańskiego oraz wizualizacja. Zabiera w świat wizji wchodząc w przestrzeń na granicy jawy i snu.

Zanurzymy się też w źródła szamanizmu, jego wielokulturowość i obecną rolę w etnicznych społecznościach. Poczujemy jak szamanizm może być pięknie różnoraki oraz czym różnią się szamańskie ceremonie na Syberii, Ugandzie, Peru czy Meksyku. 

Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia żeby uczesyniczyć w tym wydarzeniu!! 

Prowadzący:

Jolanta Wesołowska, Samadhi

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum Samoświadomości SAMADHI. 

Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzię jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

Dariusz Wesołowski, Samadhi

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od prawie 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów. Zanim odszedł na trwałe ze świata biznesu zarządzał międzynarodowymi korporacjami i szkolił menedżerów.

Grzegorz Palarz, Energy of nature

Muzyk, muzykoterapeuta.

Od dziecka pasjonuje się muzyką, zaczynał od gry na perkusji w zespole rockowym w USA. Tam zdobywał pierwsze doświadczenia w tym kierunku. Razem z zespołem koncertował i nagrał płytę.

Miłość do muzyki relaksacyjnej, terapeutycznej, a przede wszystkim dźwięków handpana narodziła się w nim podczas pobytu w Skandynawii, gdzie przeszedł także wewnętrzną zmianę. Zainteresował się instrumentami archaicznymi, takimi jak: kamertony, misy tybetańskie i kryształowe, gongi, i wiele innych. 

Niezmiennie jest też związany z dźwiękami różnego rodzaju bębnów i djembe. Od dwóch lat przebywa i koncertuje w Polsce. Głównie tworzy z innymi muzykami, m.in. grywa koncerty relaksacyjne, akompaniuje przy sesjach jogi i współtworzy mantra medicine.

W międzyczasie ukończył kurs muzykoterapii pierwszego i drugiego stopnia.

Nierozerwalnie jest związany z naturą i jej żywiołami. Jak sam często mówi - muzyka to dla niego przepływ bezwarunkowej miłości z serca do serca, powrót do wnętrza w rytmie serca Gai.

✔ CZAS I MIEJSCE:

30.04.2021 - 03.05.2021 r.

 

Samadhi, Wiatrak z XIX w.

wieś: Wiry 23

link do Google Maps

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

 

link do miejsca z filmem na youtube: 

https://www.youtube.com/watch?v=PQmFBAhw93w&fbclid=IwAR3bxZKl0UsscPUwk45uX4DxPbMG4HNsDNGnxnpJpV28qYScN9XmJtcd7Ac

 

✔ CENA   

800 zł

750 zł – przy zapisach do 19.04.2021 r.

cena obejmuje: 3 noclegi w komfortowych pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty, saunę, 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 250 zł przelewem na konto bankowe oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego: 

https://www.samadhi.pl/event-details/etno-weekend-z-muzyka-na-zywo/form

W przypadku rezygnacji z uczestnictwa w wydarzeniu z przyczyn takich jak brak możliwości przemieszczania się pomiędzy krajami lub obowiązek kwarantanny czy izolacji, zwracamy 100 % zaliczki.

Maksymalna liczba uczestników: 12 osób

Dane do przelewu:

Fundacja Samadhi

nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007

tytuł przelewu: donacja + imię i nazwisko uczestnika

 

✔ KONTAKT:

jola.samadhi@gmail.com

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page