Założyciele

80638468_2667806503304248_8144141541003231232_n.jpg
Jolanta
Wesołowska

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzię jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

Zanim jednak to dostrzegłam przez wiele lat walczyłam z opiniami na własny temat. Przejmowałam się tym co powiedzą o mnie inni. Droga do tego gdzie teraz jestem wymagała ode mnie często niełatwych decyzji. Wiele razy bałam się tego co będzie… aż w końcu przyszła akceptacja i zaufanie. Zobaczyłam, że mam ogromny wpływ na to jak się czuję i którą drogę wybieram. Zaczęłam żyć świadomie, w prawdzie i autentyczności… a teraz jestem tu w SAMADHI.

DSC01832_edited.jpg

Lata temu dostrzegłem, że sensem mojego istnienia jest Rozwój. Rozwój w zakresie szerszego zrozumienia po co tu jestem, skąd pochodzę i jak mogę najlepiej wykorzystać czas, jaki mam dostępny w tym wymiarze. Zanim dotarłem tu gdzie teraz jestem musiałem odrobić swoistą życiową "pracę domową" - czyli skończyć szkoły, znaleźć dobrą pracę, założyć rodzinę, trochę się powzruszać, trochę pomóc innym, trochę się powkurzać, .... kochać i być kochanym.
Studiowałem matematykę stosowaną w Universtity of Toronto, pracowałem w kilku korporacjach na zarządczych stanowiskach, inwestowałem, zarabiałem, traciłem, znowu zarabiałem i znowu traciłem szczególnie kiedy zajmowałem się wprowadzaniem spółek na giełdę .... ale zawsze dużo podróżowałem. Mieszkałem u lokalnych społeczności, z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach.
Dziękuję losowi, że dał mi szansę dostrzec, że nie muszę mieć WIĘCEJ. Właśnie dążenie do materialnego i cielesnego WIĘCEJ jest, w mojej ocenie, przyczyną cierpienia, konfliktów, smutku, gniewu i agresji, w jakich ludzkość jest zanurzona od wieków.
Pożegnałem się z zarabianiem WIĘCEJ, z posiadaniem WIĘCEJ, z kontrolowaniem WIĘCEJ, z chceniem WIĘCEJ dla samego WIĘCEJ. W końcu dotarłem do SAMADHI.... i po prostu jestem.
"Świat alternatywny” obserwuję już prawie od 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Łącze wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności nabrałem szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.

Darek
Wesołowski