Kim jesteśmy?

 

Jesteśmy małżeństwem, ludźmi, którzy delektują się wszechobecną duchowością, ale jednocześnie nie uciekają od wyzwań tego świata i stąpają mocno po ziemi. Doceniamy piękno współczucia, miłości i empatii do wszystkich istot, ale też nie wzbraniamy się od „złych emocji.” Akceptujemy strach, gniew, smutek i złość, która czasem do nas przychodzi. Dla nas życie tu na Ziemi nie polega tylko na dążeniu do szczęścia, bezwarunkowej miłości i ucieczki przed cierpieniem. Dostrzegamy, że największy rozwój jest właśnie w tych najtrudniejszych momentach, z którymi czasem musimy się zmierzyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak w danym momencie byśmy chcieli. Czasami wcale nie jest łatwo nam to zaakceptować.

Stworzyliśmy nasze SAMADHI bo to jedyna droga, która dla nas ma sens. Zajmujemy się ogrodem, uprawiamy własne warzywa, sprzątamy, gotujemy, organizujemy i prowadzimy warsztaty oraz staramy się aby nasi goście zawsze wyjeżdżali od nas błogo zaopiekowani. Naszą misją nie jest objawianie kolejnej „prawdy” czy mówienie w co należy wierzyć i jak żyć. Szanujemy i rozumiemy, że każdy z nas idzie własną drogą, ze swoją iluzją prawdy a te drogi i prawdy nie zawsze muszą być takie same.

Nazwaliśmy się SAMADHI bo prawda w naszym życiu jest bardzo istotna i bliskie nam są kultury wschodnie, poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę człowieka, tego kim jesteśmy i po co przyszliśmy na świat. Samadhi w sanskrycie oznacza stan samopoznania oraz poznania rzeczy takimi jakie są naprawdę. Każdy z nas zbiera doświadczenia, które potem wpływają na ocenę rzeczywistości, która następnie jest oceniana miarą tych doświadczeń. Co oznacza, że bardzo subiektywnie interpretujemy świat czy choćby sytuację jaka nas spotkała. Ta sama sytuacja czy „prawda” przez różne osoby może być zupełnie inaczej widziana. Samadhi natomiast to stan kiedy widzimy świat takim jaki jest naprawdę bez nakładania na to postrzeganie własnych doświadczeń.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy się tu pojawią zbliżą się do samego siebie i wspólnie będziemy poznawać prawdziwą naturę rzeczywistości. Niech Samadhi w Waszym życiu się objawi i poczujmy wspólnie to, co prawdziwe i istotne.