top of page

śr., 07 lip

|

Samadhi

Holistyczna Ścieżka Jogi - Joga i Ajurweda

Joga to nie tylko asany i dbałość o ciało fizyczne, ale też starożytna filozofia ludzi poszukujących zrozumienia prawdziwej natury rzeczy.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Holistyczna Ścieżka Jogi - Joga i Ajurweda
Holistyczna Ścieżka Jogi - Joga i Ajurweda

Czas i lokalizacja

07 lip 2021, 16:00 – 11 lip 2021, 13:00

Samadhi, Samadhi, Wiry, Polska

O wydarzeniu

Joga to nie tylko asany i dbałość o ciało fizyczne, ale też starożytna filozofia ludzi poszukujących zrozumienia prawdziwej natury rzeczy. Już ok 4 tysiące lat temu w hinduskich Wedach zaczęto zapisywać jak spajać i harmonizować ciało, ducha i umysł aby nasz rozwój i szczęście na tej pięknej planecie funkcjonowały w zdrowiu i symbiozie z naturą i innymi istotami. Właśnie tą spójność, harmonię i połączenie ciała, ducha i umysłu nazwano Jogą.

Gościem Specjalnym naszego spotkania w piątek 9 lipca będzie Piyush Mittal, który podzieli się z nam i swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem jako osoba praktykująca i nauczająca Jogę. Piyush wraz ze swoją żoną Ritu prowadzą Instytut

Nirmala zajmujący się propagowaniem pierwotnej wiedzy o Jodze i Ajurwedzie.

Dowiemy się zatem, że Joga to:

- pozycje ciała (Asany) budujące naszą siłę, elastyczność i wytrzymałość

- techniki oddechowe (Pranayamy) poprawiające koncentracje i przywracające harmonię i uważność,

- medytacja pomagającą dostrzegać i czuć więcej

- relaksacja odprężająca i rozluźniająca

- pokarm – mądrze wybierany w zależności od cech i konstytucji naszego ciała – zgodnie z filozofią Ajurwedy

- zasady relacji i współżycia z innymi istotami i sobą samym(ą)

- mantry, śpiew i radość

- szacunek do siły wyższej, która tak pięknie zorganizowała otaczającą nas rzeczywistość – bez względu na to w jaką siłę wyższą wierzysz (w Samadhi nie promujemy żadnej religii, ale próbujemy je uczciwie i opisywać, bo każda wnosi swoje bogactwo zrozumienia i wartości).

PRZYKŁADOWY PROGRAM DNIA:

08.00 – 09.00 Asany i Pranajama  

09.00 – 10.00 Śniadanie  

10.00 – 12.00 Filozofia i Tradycja Jogi  

14.00 – 15.00 Obiad  

15.00 – 16.30 Czas na relaks, spacer  

16.30 – 17.30 Asany i Pranajama   

17.30 – 19.00 Filozofia i Tradycja Jogi  

19.00 – 20.00 Kolacja  

20:00 - 22:00 Każdego dnia po kolacji zaprosimy Was na inną aktywność.

To będzie:

- Koncert gongów i mis tybetańskich,

- Medytacja z mantrą,

- Ognisko z muzyką na żywo,

CZAS I MIEJSCE: 

07-11 lipca 2021 r. 

Samadhi, Wiatrak z XIX w. 

wieś: Wiry 23 link do Google Maps: 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

link do miejsca z filmem na youtube: 

https://www.youtube.com/watch?v=PQmFBAhw93w...

CENA 

1100 zł   

1000 zł – przy zapisach do 10.05.2021 r. 

Cena zawiera 4 noclegi w komfortowych pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wyżywienie (3 wegańskie posiłki dziennie), warsztaty

Maksymalna liczba uczestników: 12

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 300 zł przelewem na konto bankowe Fundacji oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:

https://www.samadhi.pl/event-details/holistyczna-sciezka-jogi-joga-i-ajurweda/form

Dane do przelewu: 

Fundacja Samadhi 

nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007 

tytuł przelewu: donacja + Imię i Nazwisko uczestnika

KONTAKT: 

jola.samadhi@gmail.com 

tel. 530 060 008

Prowadzący:

Jolanta Wesołowska, SAMADHI

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum Samoświadomości SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzę jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

[Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Najistotniejsze kursy jakie ukończyłam to kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa oraz Zoga Movement Therapy]. 

Dariusz Wesołowski, SAMADHI 

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od prawie 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach i z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów. Zanim odszedł na trwałe ze świata biznesu zarządzał międzynarodowymi korporacjami i szkolił menedżerów. 

GOŚĆ SPECIALNY: 

Piyush Mittal - nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor  licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. na instruktora Holistyczny terapeuta dla ciała i umysłu; na konsultanta i terapeutę ajurwedy). Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, marma terapii i mindfulness. Założyciel i prezes Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy (od 2017 roku). Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.

Jogę praktykuje od 37 lat. Według niego:

                                                          „JOGA TO DROGA, DO SIEBIE, PRZEZ SIEBIE”

Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2020) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.

Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od Swami Sarvapriyananda, Dr. H.R. Nagendra, Shri M i Swami Tadatmanada . Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy, dzięki wiedzy uzyskanej od Dr Vasant Lad i Dr Sunil Kumar Joshi . Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi człowieka”, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”.

Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl - Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017).  Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z Jogi i Ajurwedy na studiach podyplomowych „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page