
śr., 07 lip
|Samadhi
Holistyczna Ścieżka Jogi - Joga i Ajurweda
Joga to nie tylko asany i dbałość o ciało fizyczne, ale też starożytna filozofia ludzi poszukujących zrozumienia prawdziwej natury rzeczy.


Czas i lokalizacja
07 lip 2021, 16:00 – 11 lip 2021, 13:00
Samadhi, Samadhi, Wiry, Polska
O wydarzeniu
Joga to nie tylko asany i dbałość o ciało fizyczne, ale też starożytna filozofia ludzi poszukujących zrozumienia prawdziwej natury rzeczy. Już ok 4 tysiące lat temu w hinduskich Wedach zaczęto zapisywać jak spajać i harmonizować ciało, ducha i umysł aby nasz rozwój i szczęście na tej pięknej planecie funkcjonowały w zdrowiu i symbiozie z naturą i innymi istotami. Właśnie tą spójność, harmonię i połączenie ciała, ducha i umysłu nazwano Jogą.
Gościem Specjalnym naszego spotkania w piątek 9 lipca będzie Piyush Mittal, który podzieli się z nam i swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem jako osoba praktykująca i nauczająca Jogę. Piyush wraz ze swoją żoną Ritu prowadzą Instytut
Nirmala zajmujący się propagowaniem pierwotnej wiedzy o Jodze i Ajurwedzie.
Dowiemy się zatem, że Joga to:
- pozycje ciała (Asany) budujące naszą siłę, elastyczność i wytrzymałość
- techniki oddechowe (Pranayamy) poprawiające koncentracje i przywracające harmonię i uważność,
- medytacja pomagającą dostrzegać i czuć więcej
- relaksacja odprężająca i rozluźniająca
- pokarm – mądrze wybierany w zależności od cech i konstytucji naszego ciała – zgodnie z filozofią Ajurwedy
- zasady relacji i współżycia z innymi istotami i sobą samym(ą)
- mantry, śpiew i radość
- szacunek do siły wyższej, która tak pięknie zorganizowała otaczającą nas rzeczywistość – bez względu na to w jaką siłę wyższą wierzysz (w Samadhi nie promujemy żadnej religii, ale próbujemy je uczciwie i opisywać, bo każda wnosi swoje bogactwo zrozumienia i wartości).
PRZYKŁADOWY PROGRAM DNIA:
08.00 – 09.00 Asany i Pranajama
09.00 – 10.00 Śniadanie
10.00 – 12.00 Filozofia i Tradycja Jogi
14.00 – 15.00 Obiad
15.00 – 16.30 Czas na relaks, spacer
16.30 – 17.30 Asany i Pranajama
17.30 – 19.00 Filozofia i Tradycja Jogi
19.00 – 20.00 Kolacja
20:00 - 22:00 Każdego dnia po kolacji zaprosimy Was na inną aktywność.
To będzie:
- Koncert gongów i mis tybetańskich,
- Medytacja z mantrą,
- Ognisko z muzyką na żywo,
CZAS I MIEJSCE:
07-11 lipca 2021 r.
Samadhi, Wiatrak z XIX w.
wieś: Wiry 23 link do Google Maps:
https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9
link do miejsca z filmem na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=PQmFBAhw93w...
CENA
1100 zł
1000 zł – przy zapisach do 10.05.2021 r.
Cena zawiera 4 noclegi w komfortowych pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wyżywienie (3 wegańskie posiłki dziennie), warsztaty
Maksymalna liczba uczestników: 12
Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 300 zł przelewem na konto bankowe Fundacji oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:
https://www.samadhi.pl/event-details/holistyczna-sciezka-jogi-joga-i-ajurweda/form
Dane do przelewu:
Fundacja Samadhi
nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007
tytuł przelewu: donacja + Imię i Nazwisko uczestnika
KONTAKT:
jola.samadhi@gmail.com
tel. 530 060 008
Prowadzący:
Jolanta Wesołowska, SAMADHI
Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum Samoświadomości SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzę jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.
[Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Najistotniejsze kursy jakie ukończyłam to kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa oraz Zoga Movement Therapy].
Dariusz Wesołowski, SAMADHI
Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od prawie 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach i z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów. Zanim odszedł na trwałe ze świata biznesu zarządzał międzynarodowymi korporacjami i szkolił menedżerów.
GOŚĆ SPECIALNY:
Piyush Mittal - nauczyciel jogi i ajurwedy, wykładowca, inicjator, autor i współautor licznych warsztatów oraz kursów instruktorskich (m.in. na instruktora Holistyczny terapeuta dla ciała i umysłu; na konsultanta i terapeutę ajurwedy). Uczeń mistrza Chandra Mohan Bhandari’ego, mianowanego ambasadorem jogi na świecie, od którego uzyskał i bezustannie otrzymuje duchową wiedzę na temat medytacji, pranayamy, marma terapii i mindfulness. Założyciel i prezes Nirmala.pl Instytut Jogi i Ajurwedy (od 2017 roku). Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Informatyki i Zarządzania.
Jogę praktykuje od 37 lat. Według niego:
„JOGA TO DROGA, DO SIEBIE, PRZEZ SIEBIE”
Ma doświadczenie w przekazywaniu głębi indyjskiej sztuki dbania o ciało, umysł i duszę. Zdobywał je między innymi jako organizator ponad 150 warsztatów i kursów (w latach 2012-2020) oraz czterech Międzynarodowych Naukowych Konferencji Jogi i Ajurwedy (w latach 2013-2017), których partnerem było Ministerstwo Jogi, Ajurwedy i Naturoterapii (AYUSH) w Indiach; także jako prezes Centrum Jogi i Ajurwedy im. Bhandari’ego (w latach 2013-2017) oraz Instytutu Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu.
Potrafi przystępnie przekazać głęboką wiedzę zawartą w Wedach, Upaniszadach, Bhagawadgicie i Jogasutrach, którą uzyskuje od Swami Sarvapriyananda, Dr. H.R. Nagendra, Shri M i Swami Tadatmanada . Posiada zdolność połączenia wiedzy jogi i ajurwedy, dzięki wiedzy uzyskanej od Dr Vasant Lad i Dr Sunil Kumar Joshi . Wychodzi z założenia, że joga to opis człowieka ”kim on jest”, natomiast ajurweda stanowi „instrukcję obsługi człowieka”, pokazuje jak używać swojego ciała fizycznego i subtelnego oraz jak je ”konserwować, serwisować i w razie potrzeby naprawiać”.
Współpracował z doktorami Ajurwedy Dhananji Nanayakkar i Kushanem Pathiraną, z którymi przeprowadził kursy Konsultanta Ajurwedy. Założyciel i prezes Nirmala.pl - Instytutu Jogi i Ajurwedy (od 2017). Wykładał również ”mindfulness” na studiach podyplomowych „Holistycznego Zarządzania Kapitałem Ludzkim”. Prowadzi zajęcia z Jogi i Ajurwedy na studiach podyplomowych „Holistycznego Zarządzania Samorozwojem, Joga i Ajurweda dla Menedżerów” na Politechnice Opolskiej.