Joga od podstaw
pt., 19 maj
|Samadhi
Dla pierwotnych joginów była ścieżką życia i rozwoju. Asany i praca z ciałem stanowiły niewielki fragment starożytnej wiedzy wypełnionej wiarą w potęgę medytacji, prostych praw symbiozy z naturą i innymi istotami, nadziei na rozwój poprzez ciągłe samodoskonalenie.
Czas i lokalizacja
19 maj 2023, 17:00 – 21 maj 2023, 14:00
Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska
O wydarzeniu
Od połowy XX wieku w świecie zachodu zaczęli pojawiać się różni mistrzowie – nauczyciele oferujący swoją wersję tradycji, dynamiki czy celu uprawiania Jogi. Dla pierwotnych joginów była ścieżką życia i rozwoju. Asany i praca z ciałem stanowiły niewielki fragment starożytnej wiedzy wypełnionej wiarą w potęgę medytacji, prostych praw symbiozy z naturą i innymi istotami, nadziei na rozwój poprzez ciągłe samodoskonalenie.
W trakcie całego weekendu możesz spodziewać się m.in:
4 łagodnych sesji asan, pokażemy jak budować własną praktykę dostosowaną do swoich możliwości,
3 sesji oddechowych, gdzie nauczymy Cię podstawowych technik i wyjaśnimy ich wpływ na organizm,
3 wykładów, na których porozmawiamy o źródłach i pochodzeniu Jogi. Wartościach i zasadach, które w tamtych czasach były istotne dla jogina. Zastanowimy się wspólnie czy te zasady można zastosować we współczesnym świecie. Na koniec uporządkujemy więdzę na temat ścieżek i rodzajów Jogi, zarówno tych pierwotnych, jaki i współczesnych.
PROGRAM JEST UKIERUNKOWANY NA:
- zdobycie podstawowej wiedzy na temat jogi,
- poznanie zasad prawidłowej pracy z ciałem,
- naukę metod relaksacji i pracy z oddechem.
Proponujemy program według podobnego schematu jaki odnajdziesz w hinduskich ashramach. Jogini twierdzą, że człowiekowi potrzebna jest odpowiednia proporcja między aktywnością, medytacją i odpoczynkiem aby odnaleźć spokój umysłu i równowagę.
PROGRAM:
Piątek
od 16.00 Przyjazd i sprawy organizacyjne
17:00 – 18.00 Obiadokolacja
18.00 – 19.00 Integracja i krótkie wprowadzenie do warsztatów
19:00 – 20.30 Relaksacyjna sesja asan
od 21.00 Sauna
Sobota
08.00 – 09.00 Asany
09.30 – 10.30 Śniadanie
10.30 – 11.30 Źródła i pochodzenie Jogi
11.30 – 12.30 Przerwa i odpoczynek
12.30 – 13.30 Pranayama i Krije
14.00 – 16.00 Obiad i odpoczynek
16.00 – 17.00 Filozofia i Tradycja Jogi
17.00 – 18.30 Asany i Pranayama
19.00 – 20.00 Kolacja
20.00 – 21.00 Relaks przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich
Niedziela
08.00 – 09.30 Asany i Pranayama
10.00 – 11.00 Śniadanie
11.30 – 13.00 Rodzaje i Ścieżki Jogi
13.00 – 14.00 Przekąska przed wyjazdem
14.00 – 16.00 Wspólny spacer na Radunię - opcja dodatkowa
PROWADZĄCY:
Jolanta Wesołowska, SAMADHI
Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Dwukrotnie przebywałam w Sivananda Yoga Vedanta Centres, gdzie poszerzałam wiedzę o jodze i pogłębiłam własną praktykę w ramach zaawansowanego kursu dla nauczycieli. Jogi uczyłam się również w Indiach.
W ciągu ponad 10 letniego doświadczenia w pracy z Jogą spotkałam się z wieloma dysfunkcjami, które utrudniają życie codzienne i praktykę. Szukając rozwiązania jak pomóc sobie i innym ukończyłam m.in kurs fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa, Zoga Movement Therapy, metoda Pilates w praktyce fizjoterapeuty. Posiadam zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej do wykonywania zawodu masażysty.
Zajęcia Jogi jakie prowadzę są połączeniem tradycyjnej Jogi z wiedzą akademicką. Sesje dostosowane są do różnych stopni zaawansowania i potrzeb indywidualnych. Nastawione na zwiększenie świadomości ciała i wyciszanie układu nerwowego - dzięki uważnej praktyce przywracamy naturalną harmonię, redukujemy efekty stresu uzyskując więcej spokoju i poprawę zdrowia.
Darek Wesołowski, SAMADHI
Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od ponad 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.
Darek w 1991 roku będąc częścią eksperymentu naukowego odbył przez 9 miesięcy swoją najdalszą i najgłębszą podróż, której nieodwracalnym efektem było kompletnie inne spojrzenie na naturę materialnej rzeczywistości. To zaowocowało w kolejnych dwudziestu kilku latach licznymi podróżami w wiele miejsc na Ziemi, gdzie z plecakiem docierał do lokalnych społeczności. Mieszkał z plemionami w Papui, Indonezji, Malezji, Peru, Gwatemali, medytował z mnichami w Birmie, Bhutanie czy Tybecie. Dwukrotnie przebywał w hinduskich aszramach. We wszystkich tych miejscach szukał zrozumienia ich postrzegania sensu bycia na tej planecie i optymalnych sposobów wykorzystania czasu, jaki mamy dostępny w tym życiu.
więcej o nas:
CZAS I MIEJSCE:
19.05.2023 - 21.05.2023 r.
Samadhi Wiry 23
link do Google Maps:
https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9
dodatkowy termin:
12.05.2023 - 14.05.2023 r.
link do wydarzenia:
https://www.samadhi.pl/event-details/joga-od-podstaw-3
CENA:
800 zł
750 zł - cena przy zapisach i wpłacie zaliczki najpóźniej do 20.03.2023 r.
Cena zawiera 2 noclegi w pokojach 2 osobowych, każdy z własną łazienką, wyżywienie wegańskie, warsztaty, saunę
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 250 zł oraz rejestracja za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na podany adres e-mail wyślemy informacje do wpłaty zaliczki.
O miejscu
Jesteśmy małżeństwem, ludźmi, którzy delektują się wszechobecną duchowością, ale jednocześnie nie uciekają od wyzwań tego świata i stąpają mocno po ziemi. Doceniamy piękno współczucia, miłości i empatii do wszystkich istot, ale też nie wzbraniamy się od „trudnych emocji.” Akceptujemy strach, gniew, smutek i złość, która czasem do nas przychodzi. Dla nas życie nie polega tylko na dążeniu do szczęścia, bezwarunkowej miłości i ucieczki przed cierpieniem. Dostrzegamy, że największy rozwój jest właśnie w tych najtrudniejszych momentach, z którymi czasem musimy się zmierzyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak byśmy chcieli. Czasami wcale nie jest łatwo nam to zaakceptować.
Porzuciliśmy życie w mieście, biznes, dążenie do materialnego "WIĘCEJ" i stworzyliśmy nasze SAMADHI bo to jedyna droga, która dla nas ma sens. Teraz zajmujemy się ogrodem, sprzątamy, gotujemy, prowadzimy warsztaty oraz staramy się aby nasi goście zawsze wyjeżdżali od nas błogo zaopiekowani.
Nasza przestrzeń jest czysta od alkoholu, środków psychoaktywnych, produktów odzwierzęcych, gniewu, agresji, poczucia winy i oceny. Wypełniona jest za to ciepłem, tolerancją, cierpliwością i otwartością na Twoje prawdy i poszukiwania.
W ramach naszej Fundacji Samadhi organizujemy i finansujemy pobyty rekreacyjno - rozwojowe dla młodzieży. Pomagamy młodym ludziom w tych trudnych dla nich czasach, aby mogli pielęgnować swoje talenty. Nasza Fundacja wspiera również niszowych muzyków. Organizujemy koncerty, zajmujemy się ich promocją i całość pieniędzy, które zbierzemy z biletów przekazujemy naszym utalentowanym artystom. Jednocześnie uważamy, że słuchanie muzyki na żywo jest pięknym i ciekawym sposobem na zatrzymanie umysłu i gonitwy myśli. Dlatego tym bardziej taka forma spędzania czasu jest nam bliska.
Nazwaliśmy się SAMADHI bo prawda w naszym życiu jest bardzo istotna. SAMADHI oznacza stan umysłu kiedy dostrzegamy prawdę obiektywną. To stan bez własnych indywidualnych przekonań i wersji "PRAWD" jakie wyznajemy.
Naszą misją nie jest objawianie kolejnej „PRAWDY” czy mówienie w co należy wierzyć i jak żyć. Szanujemy i rozumiemy, że każdy z nas idzie własną drogą, ze swoją prawdą a te drogi i prawdy nie zawsze muszą być takie same.
Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy się u nas pojawią zbliżą się do samego siebie i wspólnie będziemy odkrywać to, co prawdziwe i istotne.