top of page

sob., 06 lis

|

Samadhi

Katarzyna Broda-Firla & Michał Matczak - koncert etno & folk

sobota, 6 listopada 2021 START 20.00

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Katarzyna Broda-Firla & Michał Matczak - koncert etno & folk
Katarzyna Broda-Firla & Michał Matczak - koncert etno & folk

Czas i lokalizacja

06 lis 2021, 20:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Odkryjemy unikalny świat dźwięków pasterzy od Środkowowschodniej Azji, Wikingów, Indian Ameryki Północnej po Karpaty. Beskidzkie pieśni zintegrowane z muzyką świata łączą się i tworzą zupełnie coś nowego - wspólne brzmienia.

Kilka zasad: 

1. Limit osób na koncercie – 35. 

2. cena "wrzucasz ile chcesz" - w trakcie koncertu zostanie puszczony kapelusz

3. Można przynieść swoje napoje bezalkoholowe i jedzenie 

4. Po koncercie zapraszamy aby zostać z nami dłużej i wspólnie spędzić czas

5. Sugerujemy zabrać ze sobą poduszkę lub koc do siedzenia

6. W razie jakichkolwiek problemów, proszę dzwonić: 530 060 008 – Jola 

7. Rejestracja poprzez formularz:

https://www.samadhi.pl/event-details/katarzyna-broda-firla-michal-matczak-koncert-etno-folk/form

Zagrają dla nas:

Katarzyna Broda-Firla 

Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca. 

Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal. Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz. 

Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną. 

W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą. Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O. Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice. 

Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą 

Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu. 

Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”. Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia,którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.

Michał Matczak

Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej wydziału instrumentalnego, kierunku Gitara w klasie p. Magdaleny Czwojdy. Członek zespołu Alegria, wykonującego muzykę folkową irlandzką, latynoamerykańską i andyjską oraz zespołu Shafa, który miesza muzykę beskidzką z melodiami z całego świata. Współorganizator festiwalu artystycznego SLOT Art Festival w Lubiążu.

Od 2006 roku współpracuje zawodowo z muzykami specjalizującymi się w różnych typach muzyki (od etnicznych brzmień muzyki latynoskiej i andaluzyjskiej, po klasycznego rocka czy bluesa). Poszerzał wiedzę z zakresu teorii muzyki rozrywkowej, uczęszczając na wykłady z aranżacji i harmonizacji prowadzone przez Pawła Zareckiego (muzyk ogólnopolskiej sławy współpracujący z takimi gwiazdami jak: Anna Maria Jopek czy Mieczysław Szcześniak, były pianista i aranżer zespołu TGD). Doskonalił umiejętności gry na gitarze elektrycznej uczestnicząc m.in. w warsztatach prowadzonych przez Tomasza Liperta (muzyk, wieloletni gitarzysta zespołu De Mono oraz były gitarzysta zespołu TGD).

Nauczyciel gry na gitarze z wieloletnim doświadczeniem. Pracował we Wrocławiu w prywatnej szkole muzycznej „ARKA” oraz w Autorskiej Szkole Muzyki Allegretto.

Od 2012 współpracuje z Wołowskim Ośrodkiem Kultury z powodzeniem prowadząc sekcję gitary.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page