Keepers of Keys - koncert etno & folk
sob., 02 paź
|Samadhi
Keepers of Keys, czyli Opiekunki Kluczy. A kluczem jest właśnie muzyka. Z jednej strony dostrzegamy jej prostotę lub pięknie zdobioną formę, ale z drugiej ma ona moc otwierania przeróżnych drzwi.
Czas i lokalizacja
02 paź 2021, 20:00
Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska
O wydarzeniu
Keepers of Keys, czyli Opiekunki Kluczy. A kluczem jest właśnie muzyka. Z jednej strony dostrzegamy jej prostotę lub pięknie zdobioną formę, ale z drugiej ma ona moc otwierania przeróżnych drzwi.
CZAS I MIEJSCE:
02 października 2021 r. start 20.00
Samadhi, Wiatrak z XIX w.
wieś: Wiry 23
link do Google Maps https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9
CENA
"wolny datek" - wrzucisz ile chcesz, w trakcie koncertu zostanie puszczony kapelusz
ZAPISY:
Warunkiem rezerwacji miejsca jest wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:
https://www.samadhi.pl/event-details/keepers-of-keys-koncert-etno-folk/form
Strony muzyków:
https://www.facebook.com/KeepersofKeys
https://www.facebook.com/katporeba
https://www.facebook.com/BrodaOdZrodla
Zagrają:
Katarzyna Broda-Firla – Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca.
Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal. Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz. Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną. W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą. Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O.
Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice. Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą. Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu. Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”. Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia, którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.
Kat Poręba - jest pedagogiem wokalnym, wokalistką, multiinstrumentalistką i songwriterką, która na swojej ścieżce muzycznej przeszła przez różnorodność gatunków. Absolwentka tarnowskiej szkoły muzycznej II stopnia w klasie śpiewu klasycznego, wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filologii angielskiej. Obecnie zgłębia tajniki śpiewu gardłowego i białego. Przez wiele lat szkoliła się pod okiem pedagogów takich jak: Sonia Lachowolska, Danuta Sendecka, Janusz Szrom, Marek Bałata, Beata Przybytek, Karen Edwards, John Henny, Kevin Mahogany, Jaime Vendera, Anna Maria Hefele, Kasia Broda-Firla, Michał Szerląg, Imre Peemot, i innych. Uczestniczka rozmaitych warsztatów, szkoleń i konferencji wokalnych, w tym szkoleń Doctor Vox prowadzonych przez dr Iltera Denizoglou. Obok muzyki pasjonuje się lingwistyką, psychologią, religioznawstwem, filozofią, kulturoznawstwem, oraz jest wielką miłośniczką ogólnie pojętego wellnessu i ekologicznego stylu życia. W związku ze swoimi pasjami, zauważa istotną rolę pracy z ciałem i emocjami w prowadzeniu wokalistów, oraz postrzegania procesu uwalniania głosu w sposób holistyczny, traktujący człowieka jako istotę funkcjonującą w obrębie wielu współzależnych sfer. Zakończone projekty muzyczne: Była chórzystka i solistka tarnowskiego chóru Gos.pl (gospel & negro spiritual), solistka w zespole Incepcja (hard rock), New Cafe (80's rock covers), orkiestry symfonicznej Miłosierdzia Bożego (klasyczna & worship), oraz kilku mniejszych projektów blues-rockowych, metalowych, oraz folk. Obecnie jest solistką krakowskiego trio jazz-bluesowego, oraz chórzystką w projekcie "Karolove Pieśni" Wojtka Klicha. Poza muzyką, pracuje też w branży IT na stanowisku tech writera.
O miejscu
Jesteśmy małżeństwem, ludźmi, którzy delektują się wszechobecną duchowością, ale jednocześnie nie uciekają od wyzwań tego świata i stąpają mocno po ziemi. Doceniamy piękno współczucia, miłości i empatii do wszystkich istot, ale też nie wzbraniamy się od „trudnych emocji.” Akceptujemy strach, gniew, smutek i złość, która czasem do nas przychodzi. Dla nas życie nie polega tylko na dążeniu do szczęścia, bezwarunkowej miłości i ucieczki przed cierpieniem. Dostrzegamy, że największy rozwój jest właśnie w tych najtrudniejszych momentach, z którymi czasem musimy się zmierzyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak byśmy chcieli. Czasami wcale nie jest łatwo nam to zaakceptować.
Porzuciliśmy życie w mieście, biznes, dążenie do materialnego "WIĘCEJ" i stworzyliśmy nasze SAMADHI bo to jedyna droga, która dla nas ma sens. Teraz zajmujemy się ogrodem, sprzątamy, gotujemy, prowadzimy warsztaty oraz staramy się aby nasi goście zawsze wyjeżdżali od nas błogo zaopiekowani.
Nasza przestrzeń jest czysta od alkoholu, środków psychoaktywnych, produktów odzwierzęcych, gniewu, agresji, poczucia winy i oceny. Wypełniona jest za to ciepłem, tolerancją, cierpliwością i otwartością na Twoje prawdy i poszukiwania.
W ramach naszej Fundacji Samadhi organizujemy i finansujemy pobyty rekreacyjno - rozwojowe dla młodzieży. Pomagamy młodym ludziom w tych trudnych dla nich czasach, aby mogli pielęgnować swoje talenty. Nasza Fundacja wspiera również niszowych muzyków. Organizujemy koncerty, zajmujemy się ich promocją i całość pieniędzy, które zbierzemy z biletów przekazujemy naszym utalentowanym artystom. Jednocześnie uważamy, że słuchanie muzyki na żywo jest pięknym i ciekawym sposobem na zatrzymanie umysłu i gonitwy myśli. Dlatego tym bardziej taka forma spędzania czasu jest nam bliska.
Nazwaliśmy się SAMADHI bo prawda w naszym życiu jest bardzo istotna. SAMADHI oznacza stan umysłu kiedy dostrzegamy prawdę obiektywną. To stan bez własnych indywidualnych przekonań i wersji "PRAWD" jakie wyznajemy.
Naszą misją nie jest objawianie kolejnej „PRAWDY” czy mówienie w co należy wierzyć i jak żyć. Szanujemy i rozumiemy, że każdy z nas idzie własną drogą, ze swoją prawdą a te drogi i prawdy nie zawsze muszą być takie same.
Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy się u nas pojawią zbliżą się do samego siebie i wspólnie będziemy odkrywać to, co prawdziwe i istotne.