top of page

sob., 02 paź

|

Samadhi

Keepers of Keys - koncert etno & folk

Keepers of Keys, czyli Opiekunki Kluczy. A kluczem jest właśnie muzyka. Z jednej strony dostrzegamy jej prostotę lub pięknie zdobioną formę, ale z drugiej ma ona moc otwierania przeróżnych drzwi.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Keepers of Keys - koncert etno & folk
Keepers of Keys - koncert etno & folk

Czas i lokalizacja

02 paź 2021, 20:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Keepers of Keys, czyli Opiekunki Kluczy. A kluczem jest właśnie muzyka. Z jednej strony dostrzegamy jej prostotę lub pięknie zdobioną formę, ale z drugiej ma ona moc otwierania przeróżnych drzwi.

CZAS I MIEJSCE:  

02 października 2021 r.  start 20.00

Samadhi, Wiatrak z XIX w.  

wieś: Wiry 23  

link do Google Maps  https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

CENA 

"wolny datek" - wrzucisz ile chcesz, w trakcie koncertu zostanie puszczony kapelusz

ZAPISY: 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:

https://www.samadhi.pl/event-details/keepers-of-keys-koncert-etno-folk/form

Strony muzyków: 

https://www.facebook.com/KeepersofKeys

https://www.facebook.com/katporeba

https://www.facebook.com/BrodaOdZrodla

Zagrają:

Katarzyna Broda-Firla – Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca.

Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal. Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz. Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną. W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą. Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O.

Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice. Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą. Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu. Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”. Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia, którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.  

Kat Poręba - jest pedagogiem wokalnym, wokalistką, multiinstrumentalistką i songwriterką, która na swojej ścieżce muzycznej przeszła przez różnorodność gatunków. Absolwentka tarnowskiej szkoły muzycznej II stopnia w klasie śpiewu klasycznego, wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filologii angielskiej. Obecnie zgłębia tajniki śpiewu gardłowego i białego. Przez wiele lat szkoliła się pod okiem pedagogów takich jak: Sonia Lachowolska, Danuta Sendecka, Janusz Szrom, Marek Bałata, Beata Przybytek, Karen Edwards, John Henny, Kevin Mahogany, Jaime Vendera, Anna Maria Hefele, Kasia Broda-Firla, Michał Szerląg, Imre Peemot, i innych. Uczestniczka rozmaitych warsztatów, szkoleń i konferencji wokalnych, w tym szkoleń Doctor Vox prowadzonych przez dr Iltera Denizoglou. Obok muzyki pasjonuje się lingwistyką, psychologią, religioznawstwem, filozofią, kulturoznawstwem, oraz jest wielką miłośniczką ogólnie pojętego wellnessu i ekologicznego stylu życia. W związku ze swoimi pasjami, zauważa istotną rolę pracy z ciałem i emocjami w prowadzeniu wokalistów, oraz postrzegania procesu uwalniania głosu w sposób holistyczny, traktujący człowieka jako istotę funkcjonującą w obrębie wielu współzależnych sfer. Zakończone projekty muzyczne: Była chórzystka i solistka tarnowskiego chóru Gos.pl (gospel & negro spiritual), solistka w zespole Incepcja (hard rock), New Cafe (80's rock covers), orkiestry symfonicznej Miłosierdzia Bożego (klasyczna & worship), oraz kilku mniejszych projektów blues-rockowych, metalowych, oraz folk. Obecnie jest solistką krakowskiego trio jazz-bluesowego, oraz chórzystką w projekcie "Karolove Pieśni" Wojtka Klicha. Poza muzyką, pracuje też w branży IT na stanowisku tech writera.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page