top of page

MUSIC GATHERING I Indian & African night

sob., 12 mar

|

Samadhi

Wieczór z muzyką indyjską i afrykańską. Goście Specialni: instrumenty strunowe - Sitartronic Tomasz Orszulak, bębny - Wiktor Golc.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
MUSIC GATHERING I Indian & African night
MUSIC GATHERING I Indian & African night

Czas i lokalizacja

12 mar 2022, 19:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na MUSIC GATHERING - Spotkanie muzyków i nie-muzyków ;)))  

MUSIC GATHERING to inicjatywa, która powstała z potrzeby wspólnego grania, śpiewania i dzielenia się muzyką na żywo.

Tym razem nie zabraknie indyjskich i afrykańskich klimatów, o które zadbają nasi muzycy:

Sitartronic  - sitar, gitara elektryczna, gitara elektryczna bezprogowa, drumla, live looping, live electronics

Wiktor Golc - Djembe, Dunduny, Conga, Bongosy, Sabaty, Atumpany, Kpanlogo, Kalangi, Bata, bębny Basowe i Szamańskie

sobota, 12 marca 2022 r. 

START 19.00 

Centrum Samadhi 

Masyw Ślęży, Wiry 23, 58-124

Kilka zasad: 

1. Limit osób  – 40 

2. Cena "kapelusz dla muzyka" - wrzucasz ile chcesz, w trakcie koncertu zostanie puszczony kapelusz -  sugerujemy zawsze wrzucić więcej niż mniej ;) 

3. Zabierzcie ze sobą poduszkę lub koc do siedzenia, herbata i woda będą dostępne, ale prosimy o zabranie własnych, najlepiej zamykanych pojemników na napoje, instrumenty i znajomych!!

4. Jest możliwość noclegu w SAMADHI z 12 na 13 marca - szczegóły - Jola

5. Bawimy się bezalkoholowo!!  

6. W razie jakichkolwiek potrzeb dzwońcie: 530 060 008 - Jola

7. Rejestracja poprzez formularz rejestracyjny. Przycisk znajduje się na dole i górze strony.

Więcej o muzykach:

Sitartronic to solowy projekt Tomasza Orszulaka. Wykorzystuje w nim tradycyjny indyjski instrument sitar, wykonując na nim zarówno klasyczną muzykę indyjską jak i kompozycje autorskie inspirowane tą muzyką. Bazę brzmieniową instrumentu poszerza o możliwości elektronicznego przetwarzania, które daje mu możliwości kreowania ambientowych pejzaży i przestrzeni.

SITAR to instrument z kilkusetletnią już historią, na którym tradycyjnie wykonuje się indyjskie ragi. O tym czym są ragi można by opowiadać godzinami, lepiej więc wsłuchać się w nie i dać się ponieść niesionym przez nie historiom. Każda bowiem raga wyzwala inne doznania i emocje, a to jak głęboko doświadczymy ich podczas koncertu, zależy zarówno od kunsztu wykonawcy jak i naszego nastawienia.

 

Tomasz Orszulak – wrocławski instrumentalista specjalizujący się w instrumentach strunowych. Od lat aktywny na wrocławskiej scenie muzycznej, twórca solowego projektu Sitartronic, znany ze współpracy z grupami Małe Instrumenty, Pieśni Piękne, Kormorany. Występował z wieloma twórcami z Polski i zagranicy, m.in. Emam & Friends, Gendos, Ruso Sala, Eklektik Orkiestra. Nagrywa również muzykę do filmów, słuchowisk i spektakli teatralnych. 

https://www.facebook.com/sitartronic/

https://www.youtube.com/watch?v=qLEWIv-IjT4

https://www.youtube.com/watch?v=gOJu8QrDzNw

Wiktor Golc - muzyk i od 1982 roku twórca instrumentów, zwłaszcza perkusyjnych, znanych i cenionych przez artystów z różnych stron świata. Założyciel wielu grup muzycznych, w tym najbardziej znanej - Roots Drums Band Papadram, z którą koncertował w całej Europie.

Współpracował z wieloma artystami (m.in. Józef Skrzek, Mateusz Pospieszalski, Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Jerzy Słoma Słomiński, Jerzy Pilch, Kazik Staszewski.) oraz teatrami muzycznymi (m.in. Roma w Warszawie, Capitol we Wrocławiu) i teatrami alternatywnymi (m.in. Klinika Lalek z Wolimierza).

Udostępnij to wydarzenie

O miejscu

Jesteśmy małżeństwem, ludźmi, którzy delektują się wszechobecną duchowością, ale jednocześnie nie uciekają od wyzwań tego świata i stąpają mocno po ziemi. Doceniamy piękno współczucia, miłości i empatii do wszystkich istot, ale też nie wzbraniamy się od „trudnych emocji.” Akceptujemy strach, gniew, smutek i złość, która czasem do nas przychodzi. Dla nas życie nie polega tylko na dążeniu do szczęścia, bezwarunkowej miłości i ucieczki przed cierpieniem. Dostrzegamy, że największy rozwój jest właśnie w tych najtrudniejszych momentach, z którymi czasem musimy się zmierzyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak byśmy chcieli. Czasami wcale nie jest łatwo nam to zaakceptować.

 

Porzuciliśmy życie w mieście, biznes, dążenie do materialnego "WIĘCEJ" i stworzyliśmy nasze SAMADHI bo to jedyna droga, która dla nas ma sens. Teraz zajmujemy się ogrodem, sprzątamy, gotujemy, prowadzimy warsztaty oraz staramy się aby nasi goście zawsze wyjeżdżali od nas błogo zaopiekowani.

​Nasza przestrzeń jest czysta od alkoholu, środków psychoaktywnych, produktów odzwierzęcych, gniewu, agresji, poczucia winy i oceny. Wypełniona jest za to ciepłem, tolerancją, cierpliwością i otwartością na Twoje prawdy i poszukiwania.

W ramach naszej Fundacji Samadhi organizujemy i finansujemy pobyty rekreacyjno - rozwojowe dla młodzieży. Pomagamy młodym ludziom w tych trudnych dla nich czasach, aby mogli pielęgnować swoje talenty. Nasza Fundacja wspiera również niszowych muzyków. Organizujemy koncerty, zajmujemy się ich promocją i całość pieniędzy, które zbierzemy z biletów przekazujemy naszym utalentowanym artystom. Jednocześnie uważamy, że słuchanie muzyki na żywo jest pięknym i ciekawym sposobem na zatrzymanie umysłu i gonitwy myśli. Dlatego tym bardziej taka forma spędzania czasu jest nam bliska.

 

Nazwaliśmy się SAMADHI bo prawda w naszym życiu jest bardzo istotna. SAMADHI oznacza stan umysłu kiedy dostrzegamy prawdę obiektywną. To stan bez własnych indywidualnych przekonań i wersji "PRAWD" jakie wyznajemy. 

Naszą misją nie jest objawianie kolejnej „PRAWDY” czy mówienie w co należy wierzyć i jak żyć. Szanujemy i rozumiemy, że każdy z nas idzie własną drogą, ze swoją prawdą a te drogi i prawdy nie zawsze muszą być takie same.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy się u nas pojawią zbliżą się do samego siebie i wspólnie będziemy odkrywać to, co prawdziwe i istotne.

Bądź na bieżąco

Dziękujemy za subskrybcję!

bottom of page