top of page

sob., 12 mar

|

Samadhi

MUSIC GATHERING I Indian & African night

Wieczór z muzyką indyjską i afrykańską. Goście Specialni: instrumenty strunowe - Sitartronic Tomasz Orszulak, bębny - Wiktor Golc.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
MUSIC GATHERING I Indian & African night
MUSIC GATHERING I Indian & African night

Czas i lokalizacja

12 mar 2022, 19:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na MUSIC GATHERING - Spotkanie muzyków i nie-muzyków ;)))  

MUSIC GATHERING to inicjatywa, która powstała z potrzeby wspólnego grania, śpiewania i dzielenia się muzyką na żywo.

Tym razem nie zabraknie indyjskich i afrykańskich klimatów, o które zadbają nasi muzycy:

Sitartronic  - sitar, gitara elektryczna, gitara elektryczna bezprogowa, drumla, live looping, live electronics

Wiktor Golc - Djembe, Dunduny, Conga, Bongosy, Sabaty, Atumpany, Kpanlogo, Kalangi, Bata, bębny Basowe i Szamańskie

sobota, 12 marca 2022 r. 

START 19.00 

Centrum Samadhi 

Masyw Ślęży, Wiry 23, 58-124

Kilka zasad: 

1. Limit osób  – 40 

2. Cena "kapelusz dla muzyka" - wrzucasz ile chcesz, w trakcie koncertu zostanie puszczony kapelusz -  sugerujemy zawsze wrzucić więcej niż mniej ;) 

3. Zabierzcie ze sobą poduszkę lub koc do siedzenia, herbata i woda będą dostępne, ale prosimy o zabranie własnych, najlepiej zamykanych pojemników na napoje, instrumenty i znajomych!!

4. Jest możliwość noclegu w SAMADHI z 12 na 13 marca - szczegóły - Jola

5. Bawimy się bezalkoholowo!!  

6. W razie jakichkolwiek potrzeb dzwońcie: 530 060 008 - Jola

7. Rejestracja poprzez formularz rejestracyjny. Przycisk znajduje się na dole i górze strony.

Więcej o muzykach:

Sitartronic to solowy projekt Tomasza Orszulaka. Wykorzystuje w nim tradycyjny indyjski instrument sitar, wykonując na nim zarówno klasyczną muzykę indyjską jak i kompozycje autorskie inspirowane tą muzyką. Bazę brzmieniową instrumentu poszerza o możliwości elektronicznego przetwarzania, które daje mu możliwości kreowania ambientowych pejzaży i przestrzeni.

SITAR to instrument z kilkusetletnią już historią, na którym tradycyjnie wykonuje się indyjskie ragi. O tym czym są ragi można by opowiadać godzinami, lepiej więc wsłuchać się w nie i dać się ponieść niesionym przez nie historiom. Każda bowiem raga wyzwala inne doznania i emocje, a to jak głęboko doświadczymy ich podczas koncertu, zależy zarówno od kunsztu wykonawcy jak i naszego nastawienia.

 

Tomasz Orszulak – wrocławski instrumentalista specjalizujący się w instrumentach strunowych. Od lat aktywny na wrocławskiej scenie muzycznej, twórca solowego projektu Sitartronic, znany ze współpracy z grupami Małe Instrumenty, Pieśni Piękne, Kormorany. Występował z wieloma twórcami z Polski i zagranicy, m.in. Emam & Friends, Gendos, Ruso Sala, Eklektik Orkiestra. Nagrywa również muzykę do filmów, słuchowisk i spektakli teatralnych. 

https://www.facebook.com/sitartronic/

https://www.youtube.com/watch?v=qLEWIv-IjT4

https://www.youtube.com/watch?v=gOJu8QrDzNw

Wiktor Golc - muzyk i od 1982 roku twórca instrumentów, zwłaszcza perkusyjnych, znanych i cenionych przez artystów z różnych stron świata. Założyciel wielu grup muzycznych, w tym najbardziej znanej - Roots Drums Band Papadram, z którą koncertował w całej Europie.

Współpracował z wieloma artystami (m.in. Józef Skrzek, Mateusz Pospieszalski, Janusz Józefowicz, Janusz Stokłosa, Jerzy Słoma Słomiński, Jerzy Pilch, Kazik Staszewski.) oraz teatrami muzycznymi (m.in. Roma w Warszawie, Capitol we Wrocławiu) i teatrami alternatywnymi (m.in. Klinika Lalek z Wolimierza).

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page