Warsztaty Śpiewu Białego
pt., 20 maj
|Samadhi
Będziemy odnajdywać jedno z naszych życiowych źródeł - głos! Spotkasz się ze swoim korzeniem, czyli miejscem gdzie wybija twój unikatowy przekaz do świata.
Czas i lokalizacja
20 maj 2022, 16:00 – 22 maj 2022, 17:00
Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska
O wydarzeniu
Zapraszamy na warsztaty śpiewu białym głosem. Będziemy odnajdywać nasze źrodła, innymi słowy, samych siebie. Spotkasz się ze swoim korzeniem, czyli miejscem gdzie wybija Twoje źródło do świata.
Dowiesz się jak wydobywać z siebie piękny, biały głos, jak panować nad jego barwą, by móc zarówno zaśpiewać dziecku kołysankę, jak i zawołać pastersko. Poznasz techniki relaksacji ciała oraz uruchamiania mięśni wspierających oddech. Swobodny śpiew związany jest z pracą różnych partii ciała przy zachowaniu prawidłowej postawy, elastyczności i odpowiedniego napięcia mięśni. Podczas zajęć zbliżymy się do swobodniejszego wyrażania siebie, rozwinięcia muzykalności i swobody w wydobywaniu różnych dźwięków. Odkryjemy naszą wewnętrzną moc nie używając przy tym siły.
Śpiew biały – zwany też ludowym, etnicznym, pierwotnym, to śpiew jasny i swobodny, ale też łagodny i lekki. Dla naszych przodków był naturalną potrzebą ekspresji, towarzyszył im zarówno w codziennym życiu, jak również w bardzo doniosłych chwilach. Był sposobem komunikacji i wzmacniał społeczne więzi. Niósł za sobą prawdę o świecie i człowieku.
Będziemy pracować z pieśniami bardzo świadomie. Zaczynając od emisji mówionej, po śpiewaną i pracą z tekstem. Podróżując w różne zakątki świata będziemy odkrywać nie tylko daną kulturę lecz i emisję danego regionu.
Warsztaty są przeznaczone dla każdego kto lubi lub ma potrzebę śpiewania, wyrażania się poprzez dźwięki. Wspólnota w dzisiejszych czasach nabiera nowego znaczenia, więc jeżeli szukasz i potrzebujesz pobyć z nami zapraszam.Jeżeli grasz na instrumencie również zapraszam.
PROGRAM:
Piątek
Od 16.00 – przyjazd i zakwaterowanie
17.00 – 18.00 obiadokolacja
18.00 – 21.00 wprowadzenie do śpiewu białego
21.00 – 22.00 koncert gongów i mis tybetańskich (Jolanta Wesołowska i Dariusz Wesołowski - Samadhi)
Sobota
9.00 – 10.00 śniadanie
10.30 – 13.00 warsztaty śpiewacze
14.00 – 16.00 obiad
16.00 – 18.30 warsztaty śpiewacze
19.00 – 20.00 kolacja
od 20.00 ognisko + JAM SESSION, sauna dla chętnych
Niedziela
09.00 – 10.00 śniadanie
10.00 – 12.30 warsztaty śpiewacze
12.30 – 13.00 przerwa kawowa
13.00 – 15.00 warsztaty śpiewacze
15.30 – 17.00 obiad
17.00 zakończenie
Wrażenia z warsztatów :
https://www.youtube.com/channel/UCKYrAj0VWPhdZhFHH1JwMnw
Opinie innych uczestników:
Marta Kozikowska: "Warsztaty z Kasią to niezapomniane przeżycie i rozwój na wszystkich poziomach. Kasieńka pokazala mi nową mnie. Otwarła każdego z nas, w magiczny sposób znajdując drogę do serca, indywidualnie, delikatnie, poruszając w nas struny by w końcu w dwa dni stworzyć z kilku osób harmonijnie i przejmująco śpiewającą grupę. Wielki ukłon Kasiu, Skarbie, kto Cię spotka jest bogatszy!"
Mikołaj Papatolios: "Nigdy nie jest za późno, by iść za głosem serca. Kropka. Do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Kasia więc tego nie robi. Tworzy zamiast tego atmosferę, w której ta prawda może mieć przełożenie na konkretne działanie. Wszechstronnie uzdolniona, zdeterminowana by pójść o ten krok dalej, a przy tym wrażliwa na energię tak grupy, jak indywiduum. Pracowaliśmy razem nad moim rapem. Kasia pomogła mi wydobyć nie tylko prawdziwy przekaz, ale również barwę głosu, która wywołuje ciary u słuchaczy. W mojej ocenie to, co się wydarza podczas współpracy z Kasią nie jest tylko czysto warsztatową kwestią. To przede wszystkim kwestia egzystencjalna; Kasia ujmuje za rękę i przeprowadza przez trudy konieczne do tego, by spotkać się z lepszym sobą. Yo."
Weronika Anna Pylak: "Uczestniczyłam w ostatni weekend w warsztatach głosu prowadzonych przez Kasię. Fantastyczna sprawa! Kasia świetnie wyjaśniła czym jest śpiewanie białym głosem, czym różni się głos naturalny od białego, pokazała wiele ćwiczeń, dała mnóstwo cennych wskazówek. Profesjonalistka w każdym calu! A do tego ciepła, sympatyczna osoba o niezwykle zaraźliwym śmiechu."
Joasia Pik: "Kat ma dar do prowadzenia warsztatów. Tworzy wspaniałą, pełna ciepła i uwagi atmosferę. Chce się wracać, bardzoooo, bardzoooo!!!"
Liliana Dorota Celmer "Było fantastycznie, kobieca piękna moc zjednoczyła nas niesamowicie Warsztaty głosu świetne, tylko mało!!!"
Marta Miśko: "Dziękuję, że byłaś. Twój warsztat to dopiero była MOC".
Prowadzące
Katarzyna Broda-Firla – Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca. Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal.
Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz.
Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną.
W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą.
Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O.
Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice.
Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą.
Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu.
Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”.
Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia,którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.
CZAS I MIEJSCE:
20 - 22 maja 2022 r.
Samadhi,
Wiry 23 - Masyw Ślęży
link do Google Maps
https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9
CENA
750 zł
cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 osobowych z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty, jedno uruchomienie sauny na 2-3h (określoną godzinę ustalamy wspólnie).
Maksymalna liczba uczestników: 12 osób
ZAPISY:
Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 250 zł oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.
Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego prześlemy dane do przelewu.
Dodatkowe informacje:
Jola (Samadhi)
e-mail: jola.samadhi@gmail.com
telefon - 530060008
Kasia (Od Źródła)
e-mail - kasiafirla@gmail.com
telefon - 512632555
O miejscu
Jesteśmy małżeństwem, ludźmi, którzy delektują się wszechobecną duchowością, ale jednocześnie nie uciekają od wyzwań tego świata i stąpają mocno po ziemi. Doceniamy piękno współczucia, miłości i empatii do wszystkich istot, ale też nie wzbraniamy się od „trudnych emocji.” Akceptujemy strach, gniew, smutek i złość, która czasem do nas przychodzi. Dla nas życie nie polega tylko na dążeniu do szczęścia, bezwarunkowej miłości i ucieczki przed cierpieniem. Dostrzegamy, że największy rozwój jest właśnie w tych najtrudniejszych momentach, z którymi czasem musimy się zmierzyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak byśmy chcieli. Czasami wcale nie jest łatwo nam to zaakceptować.
Porzuciliśmy życie w mieście, biznes, dążenie do materialnego "WIĘCEJ" i stworzyliśmy nasze SAMADHI bo to jedyna droga, która dla nas ma sens. Teraz zajmujemy się ogrodem, sprzątamy, gotujemy, prowadzimy warsztaty oraz staramy się aby nasi goście zawsze wyjeżdżali od nas błogo zaopiekowani.
Nasza przestrzeń jest czysta od alkoholu, środków psychoaktywnych, produktów odzwierzęcych, gniewu, agresji, poczucia winy i oceny. Wypełniona jest za to ciepłem, tolerancją, cierpliwością i otwartością na Twoje prawdy i poszukiwania.
W ramach naszej Fundacji Samadhi organizujemy i finansujemy pobyty rekreacyjno - rozwojowe dla młodzieży. Pomagamy młodym ludziom w tych trudnych dla nich czasach, aby mogli pielęgnować swoje talenty. Nasza Fundacja wspiera również niszowych muzyków. Organizujemy koncerty, zajmujemy się ich promocją i całość pieniędzy, które zbierzemy z biletów przekazujemy naszym utalentowanym artystom. Jednocześnie uważamy, że słuchanie muzyki na żywo jest pięknym i ciekawym sposobem na zatrzymanie umysłu i gonitwy myśli. Dlatego tym bardziej taka forma spędzania czasu jest nam bliska.
Nazwaliśmy się SAMADHI bo prawda w naszym życiu jest bardzo istotna. SAMADHI oznacza stan umysłu kiedy dostrzegamy prawdę obiektywną. To stan bez własnych indywidualnych przekonań i wersji "PRAWD" jakie wyznajemy.
Naszą misją nie jest objawianie kolejnej „PRAWDY” czy mówienie w co należy wierzyć i jak żyć. Szanujemy i rozumiemy, że każdy z nas idzie własną drogą, ze swoją prawdą a te drogi i prawdy nie zawsze muszą być takie same.
Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy się u nas pojawią zbliżą się do samego siebie i wspólnie będziemy odkrywać to, co prawdziwe i istotne.