top of page

Warsztaty teatralno - rozwojowe

pt., 26 maj

|

Samadhi

Co dają nam zajęcia teatralne? Stwarzają możliwość doskonalenia wyraźnej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i śmiałości czy wyrażania werbalny i pozawerbalny stanów uczuciowych a przy tym są świetną zabawą!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztaty teatralno - rozwojowe
Warsztaty teatralno - rozwojowe

Czas i lokalizacja

26 maj 2023, 16:00 – 28 maj 2023, 17:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na warsztaty teatralno - rozwojowe, które poprowadzi doświadczona aktorka, reżyserka i instruktorka - Katarzyna Pawłowska.  Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych bez względu na doświadczenia i poziom umiejętności aktorskich. 

Co dają nam zajęcia teatralne?

Stwarzają możliwość doskonalenia wyraźnej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i śmiałości czy wyrażania werbalny i pozawerbalny stanów uczuciowych a przy tym są świetną zabawą!

Warsztaty będą podzielone na kilka etapów:

-  zajęcia dotyczące ekspresji ciała,

- ćwiczenia na koncentrację,

- uwalnianie emocji, 

- uwalnianie  wyobraźni,

- praca nad emisją głosu i wyrazistością mowy,

- interpretacja tekstów

- ruch  sceniczny.

Podczas warsztatów Katarzyna Pawłowska realizuje swój autorski program, w którym najważniejsza jest  praca nad świadomością ciała i oddechu. Uczestnicy uczą się także kreatywności i improwizacji na scenie, oraz etyki pracy z partnerami. 

Katarzyna Pawłowska podchodzi do każdego uczestnika warsztatów w sposób indywidualny i w trakcie warsztatów pomaga każdemu w odnalezieniu klucza - konkretnych ćwiczeń na przepracowanie techniki czy emocji.

Będzie to także idealna okazja, aby nabrać pewności siebie.

Na warsztatach panuje atmosfera pełna szacunku i empatii. 

Wiek uczestników: od 18 lat

PROGRAM:

Piątek

Przyjazd od 16.00

17:00 - 18.00 spotkanie organizacyjne, przedstawienie planu pracy 

18:00 - 19.00 kolacja   

19:00 - 22:00 warsztaty - część I

Sobota

09:00 - 10:00 śniadanie 

11:00 - 14:00 warsztaty - część II

14:00 - 16:00 obiad

16:00 - 19:00 warsztaty - część III

19:00 - 20:00 kolacja   

Niedziela

9:00 - 10:00 śniadanie

10:30 - 13:30 warsztaty - podsumowanie  

14:00 - 16.00 obiad

do 17.00 zakończenie i pożegnanie z miejscem 

Prowadząca:

Katarzyna Pawłowska – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie  Wydział Lalkarski (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni  wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą niezależnego Teatru Porywacze Ciał z Poznania, pedagog w Teatrze Fredry w Gnieźnie.

Od ponad 25 lat tworzy scenariusze i reżyseruje spektakle dla dorosłych i  lalkowe spektakle dla dzieci, a od przeszło 10 lat działa w Studio Teatralnym Blum i prezentuje spektakle dla dzieci najmłodszych. Od przeszło 30 lat prowadzi także warsztaty aktorskie oparte na autorskim , przez lata praktyki wypracowanym  programie. Wzięła udział w wielu międzynarodowych projektach warsztatowo-edukacyjnych , a także prowadziła liczne warsztaty integracyjne z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Pracowała także cyklicznie z " młodzieżą z problemami " z placówek opiekuńczo- wychowawczych m.in. w projekcie SIĘ KRĘCI

W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie  pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Podejmuje współpracę z zarówno z artystami profesjonalnymi, jak i amatorami. W Studio wyreżyserowała wiele spektakli w grupie dla młodzieży i dorosłych.

 W 2015 roku została zaproszona do projektu Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru , gdzie wyreżyserowała spektakl „Dextral” do własnego scenariusza z wybranymi podczas castingu aktorami- amatorami. W 2017 roku brała udział w projekcie Akademii Teatru Alternatywnego  ( m.in. Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu)- wyreżyserowała spektakl "TRIODRAM" również do własnego scenariusza, który częściowo powstał na podstawie prawdziwych historii z życia trzech mężczyzn ( aktorów- amatorów ) o zupełnie różnych osobowościach. Spektakle „Dextral” i „Triodram" są kontynuacją koncepcji zaczerpniętej ze Studia Osobowości. Kanwę scenariusza stanowią częściowo autentyczne historie uczestników eksperymentu.

Teatr Porywacze Ciał

Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki. Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy, akcje jednorazowe, wystąpienia i działania na styku teatru i sztuki performance – wszystkie one mają wspólną cechę: są wypowiedziami autonomicznymi i totalnymi. 

W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo. Swoimi działaniami dają wyraz istnienia kultury karnawałowej, którą cechuje pluralizm przekonań, stylów życia, form zachowań i zarazem zachwianie uniwersalnych wartości. Pokazują człowieka współczesnego, którego tworzą zdegradowane mity i popęd, człowieka o zachwianej tożsamości. W swoich spektaklach twórcy mierzą się z mitami pop kultury, kpią z nich, przedrzeźniają je, a jednocześnie pokazują jak dalece są przez nie ukształtowani. To współcześni manieryści, którym nieobca jest postawa ironistów, prowokatorów i ekscentryków.

Zespół od zawsze prężnie działa na polu teatru niezależnego - gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną, w Poznaniu prowadzi zajęcia aktorskie w Studiu Osobowości Teatru Porywacze Ciał, oraz organizuje cykle warsztatowe dla młodzieży i dorosłych przy okazji prezentacji festiwalowych.

Teatr Porywacze Ciał prezentował swoje spektakle na wszystkich ważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a także w Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Kanadzie. W 1997 roku Teatr otrzymał Medal Młodej Sztuki za „Twórcza pasję”. Spektakl „I LOVE YOU” otrzymał I nagrodę na festiwalu Pobocza Teatru w Toruniu (1996), oraz podczas Łódzkich Spotkań Teatralnych (1996). Spektakl „MINIMAL” otrzymał I nagrodę w Łodzi i nagrodę promocyjną na festiwalu Kontrapunkt (1998). Spektakl „TECHNOLOGIA SUKCESU” otrzymał nagrodę promocyjną i nagrodę dziennikarzy na festiwalu Kontrapunkt (1999). Na tym samym festiwalu rok później spektakl „VOL. 7” otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszy spektakl, a w 2002 nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Szczecina zdobyło przedstawienie „TEST”. Za rolę w spektaklu „TAJEMNICA wg GOMBROWICZA” Maciej Adamczyk otrzymał nagrody aktorskie na festiwalu Kontrapunkt w 2006 oraz na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu. W 2007 roku spektakl „VERY” wygrał Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego w Warszawie, co w roku 2012 powtórzył monodram "ZAPIS AUTOMATYCZNY", a w roku 2016 monodram Katarzyny Pawłowskiej pt: „PIĘKNIE ŁADNIE” otrzymał na tym festiwalu wyróżnienie.

link do filmu z warsztatów:

https://www.youtube.com/watch?v=la9uSTphXJg&t=3s

CZAS I MIEJSCE:

26-28 maja 2023 r.

Samadhi

Wiry 23

link do Google Maps

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

CENA

750 zł

cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych każdy z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty wraz z potrzebnymi materiałami,  sesja saunowa.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 250 zł przelewem na konto naszej Fundacji oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Przycisk do formularza znajduje się na górze i dole strony.

Potwierdzenie rejestracji oraz nr konta do wpłaty przyjdzie na wskazany adres e-mail

KONTAKT:

jola.samadhi@gmail.com

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

O miejscu

Jesteśmy małżeństwem, ludźmi, którzy delektują się wszechobecną duchowością, ale jednocześnie nie uciekają od wyzwań tego świata i stąpają mocno po ziemi. Doceniamy piękno współczucia, miłości i empatii do wszystkich istot, ale też nie wzbraniamy się od „trudnych emocji.” Akceptujemy strach, gniew, smutek i złość, która czasem do nas przychodzi. Dla nas życie nie polega tylko na dążeniu do szczęścia, bezwarunkowej miłości i ucieczki przed cierpieniem. Dostrzegamy, że największy rozwój jest właśnie w tych najtrudniejszych momentach, z którymi czasem musimy się zmierzyć. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, tak jak byśmy chcieli. Czasami wcale nie jest łatwo nam to zaakceptować.

 

Porzuciliśmy życie w mieście, biznes, dążenie do materialnego "WIĘCEJ" i stworzyliśmy nasze SAMADHI bo to jedyna droga, która dla nas ma sens. Teraz zajmujemy się ogrodem, sprzątamy, gotujemy, prowadzimy warsztaty oraz staramy się aby nasi goście zawsze wyjeżdżali od nas błogo zaopiekowani.

​Nasza przestrzeń jest czysta od alkoholu, środków psychoaktywnych, produktów odzwierzęcych, gniewu, agresji, poczucia winy i oceny. Wypełniona jest za to ciepłem, tolerancją, cierpliwością i otwartością na Twoje prawdy i poszukiwania.

W ramach naszej Fundacji Samadhi organizujemy i finansujemy pobyty rekreacyjno - rozwojowe dla młodzieży. Pomagamy młodym ludziom w tych trudnych dla nich czasach, aby mogli pielęgnować swoje talenty. Nasza Fundacja wspiera również niszowych muzyków. Organizujemy koncerty, zajmujemy się ich promocją i całość pieniędzy, które zbierzemy z biletów przekazujemy naszym utalentowanym artystom. Jednocześnie uważamy, że słuchanie muzyki na żywo jest pięknym i ciekawym sposobem na zatrzymanie umysłu i gonitwy myśli. Dlatego tym bardziej taka forma spędzania czasu jest nam bliska.

 

Nazwaliśmy się SAMADHI bo prawda w naszym życiu jest bardzo istotna. SAMADHI oznacza stan umysłu kiedy dostrzegamy prawdę obiektywną. To stan bez własnych indywidualnych przekonań i wersji "PRAWD" jakie wyznajemy. 

Naszą misją nie jest objawianie kolejnej „PRAWDY” czy mówienie w co należy wierzyć i jak żyć. Szanujemy i rozumiemy, że każdy z nas idzie własną drogą, ze swoją prawdą a te drogi i prawdy nie zawsze muszą być takie same.

Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy się u nas pojawią zbliżą się do samego siebie i wspólnie będziemy odkrywać to, co prawdziwe i istotne.

Bądź na bieżąco

Dziękujemy za subskrybcję!

bottom of page