top of page

pt., 26 maj

|

Samadhi

Warsztaty teatralno - rozwojowe

Co dają nam zajęcia teatralne? Stwarzają możliwość doskonalenia wyraźnej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i śmiałości czy wyrażania werbalny i pozawerbalny stanów uczuciowych a przy tym są świetną zabawą!

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztaty teatralno - rozwojowe
Warsztaty teatralno - rozwojowe

Czas i lokalizacja

26 maj 2023, 16:00 – 28 maj 2023, 17:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na warsztaty teatralno - rozwojowe, które poprowadzi doświadczona aktorka, reżyserka i instruktorka - Katarzyna Pawłowska.  Warsztaty skierowane są do wszystkich zainteresowanych bez względu na doświadczenia i poziom umiejętności aktorskich. 

Co dają nam zajęcia teatralne?

Stwarzają możliwość doskonalenia wyraźnej mowy, rozwijania pamięci, wyrabiania odwagi i śmiałości czy wyrażania werbalny i pozawerbalny stanów uczuciowych a przy tym są świetną zabawą!

Warsztaty będą podzielone na kilka etapów:

-  zajęcia dotyczące ekspresji ciała,

- ćwiczenia na koncentrację,

- uwalnianie emocji, 

- uwalnianie  wyobraźni,

- praca nad emisją głosu i wyrazistością mowy,

- interpretacja tekstów

- ruch  sceniczny.

Podczas warsztatów Katarzyna Pawłowska realizuje swój autorski program, w którym najważniejsza jest  praca nad świadomością ciała i oddechu. Uczestnicy uczą się także kreatywności i improwizacji na scenie, oraz etyki pracy z partnerami. 

Katarzyna Pawłowska podchodzi do każdego uczestnika warsztatów w sposób indywidualny i w trakcie warsztatów pomaga każdemu w odnalezieniu klucza - konkretnych ćwiczeń na przepracowanie techniki czy emocji.

Będzie to także idealna okazja, aby nabrać pewności siebie.

Na warsztatach panuje atmosfera pełna szacunku i empatii. 

Wiek uczestników: od 18 lat

PROGRAM:

Piątek

Przyjazd od 16.00

17:00 - 18.00 spotkanie organizacyjne, przedstawienie planu pracy 

18:00 - 19.00 kolacja   

19:00 - 22:00 warsztaty - część I

Sobota

09:00 - 10:00 śniadanie 

11:00 - 14:00 warsztaty - część II

14:00 - 16:00 obiad

16:00 - 19:00 warsztaty - część III

19:00 - 20:00 kolacja   

Niedziela

9:00 - 10:00 śniadanie

10:30 - 13:30 warsztaty - podsumowanie  

14:00 - 16.00 obiad

do 17.00 zakończenie i pożegnanie z miejscem 

Prowadząca:

Katarzyna Pawłowska – aktorka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie  Wydział Lalkarski (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu); reżyserka, współtwórczyni  wielokrotnie nagradzanego w kraju i za granicą niezależnego Teatru Porywacze Ciał z Poznania, pedagog w Teatrze Fredry w Gnieźnie.

Od ponad 25 lat tworzy scenariusze i reżyseruje spektakle dla dorosłych i  lalkowe spektakle dla dzieci, a od przeszło 10 lat działa w Studio Teatralnym Blum i prezentuje spektakle dla dzieci najmłodszych. Od przeszło 30 lat prowadzi także warsztaty aktorskie oparte na autorskim , przez lata praktyki wypracowanym  programie. Wzięła udział w wielu międzynarodowych projektach warsztatowo-edukacyjnych , a także prowadziła liczne warsztaty integracyjne z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i umysłowo. Pracowała także cyklicznie z " młodzieżą z problemami " z placówek opiekuńczo- wychowawczych m.in. w projekcie SIĘ KRĘCI

W 2013 roku założyła Studio Osobowości Teatru Porywacze Ciał w Poznaniu, gdzie w kameralnym gronie  pracuje nad rozwojem osobowości uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach umiejętności aktorskich. Podejmuje współpracę z zarówno z artystami profesjonalnymi, jak i amatorami. W Studio wyreżyserowała wiele spektakli w grupie dla młodzieży i dorosłych.

 W 2015 roku została zaproszona do projektu Śląskie Laboratorium Pedagogiki Teatru , gdzie wyreżyserowała spektakl „Dextral” do własnego scenariusza z wybranymi podczas castingu aktorami- amatorami. W 2017 roku brała udział w projekcie Akademii Teatru Alternatywnego  ( m.in. Instytut Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu)- wyreżyserowała spektakl "TRIODRAM" również do własnego scenariusza, który częściowo powstał na podstawie prawdziwych historii z życia trzech mężczyzn ( aktorów- amatorów ) o zupełnie różnych osobowościach. Spektakle „Dextral” i „Triodram" są kontynuacją koncepcji zaczerpniętej ze Studia Osobowości. Kanwę scenariusza stanowią częściowo autentyczne historie uczestników eksperymentu.

Teatr Porywacze Ciał

Teatr Porywacze Ciał istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk - zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki. Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk tworzą spektakle autorskie i bardzo różnorodne –salowe, plenerowe, muzyczne, monodramy, akcje jednorazowe, wystąpienia i działania na styku teatru i sztuki performance – wszystkie one mają wspólną cechę: są wypowiedziami autonomicznymi i totalnymi. 

W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używają znaków i symboli kultury współczesnej, zestawiają teksty literackie z wulgaryzmami, arcydzieła z kiczem. Tworząc w swoich przedstawieniach nastrój prowokacji myślowej, językowej i formalnej, tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo. Swoimi działaniami dają wyraz istnienia kultury karnawałowej, którą cechuje pluralizm przekonań, stylów życia, form zachowań i zarazem zachwianie uniwersalnych wartości. Pokazują człowieka współczesnego, którego tworzą zdegradowane mity i popęd, człowieka o zachwianej tożsamości. W swoich spektaklach twórcy mierzą się z mitami pop kultury, kpią z nich, przedrzeźniają je, a jednocześnie pokazują jak dalece są przez nie ukształtowani. To współcześni manieryści, którym nieobca jest postawa ironistów, prowokatorów i ekscentryków.

Zespół od zawsze prężnie działa na polu teatru niezależnego - gra na festiwalach w kraju i za granicą, prowadzi działalność warsztatową i edukacyjną, w Poznaniu prowadzi zajęcia aktorskie w Studiu Osobowości Teatru Porywacze Ciał, oraz organizuje cykle warsztatowe dla młodzieży i dorosłych przy okazji prezentacji festiwalowych.

Teatr Porywacze Ciał prezentował swoje spektakle na wszystkich ważniejszych festiwalach teatralnych w Polsce, a także w Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Kanadzie. W 1997 roku Teatr otrzymał Medal Młodej Sztuki za „Twórcza pasję”. Spektakl „I LOVE YOU” otrzymał I nagrodę na festiwalu Pobocza Teatru w Toruniu (1996), oraz podczas Łódzkich Spotkań Teatralnych (1996). Spektakl „MINIMAL” otrzymał I nagrodę w Łodzi i nagrodę promocyjną na festiwalu Kontrapunkt (1998). Spektakl „TECHNOLOGIA SUKCESU” otrzymał nagrodę promocyjną i nagrodę dziennikarzy na festiwalu Kontrapunkt (1999). Na tym samym festiwalu rok później spektakl „VOL. 7” otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszy spektakl, a w 2002 nagrodę Towarzystwa Przyjaciół Szczecina zdobyło przedstawienie „TEST”. Za rolę w spektaklu „TAJEMNICA wg GOMBROWICZA” Maciej Adamczyk otrzymał nagrody aktorskie na festiwalu Kontrapunkt w 2006 oraz na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim w Radomiu. W 2007 roku spektakl „VERY” wygrał Ogólnopolski Przegląd Monodramu Współczesnego w Warszawie, co w roku 2012 powtórzył monodram "ZAPIS AUTOMATYCZNY", a w roku 2016 monodram Katarzyny Pawłowskiej pt: „PIĘKNIE ŁADNIE” otrzymał na tym festiwalu wyróżnienie.

link do filmu z warsztatów:

https://www.youtube.com/watch?v=la9uSTphXJg&t=3s

CZAS I MIEJSCE:

26-28 maja 2023 r.

Samadhi

Wiry 23

link do Google Maps

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

CENA

750 zł

cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych każdy z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty wraz z potrzebnymi materiałami,  sesja saunowa.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 250 zł przelewem na konto naszej Fundacji oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Przycisk do formularza znajduje się na górze i dole strony.

Potwierdzenie rejestracji oraz nr konta do wpłaty przyjdzie na wskazany adres e-mail

KONTAKT:

jola.samadhi@gmail.com

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

Samadhi to stan umysłu gdzie dostrzegasz
prawdziwą naturę rzeczywistości.
SAMADHI

tel. 502 787 402, 530 060 008

e-mail: samadhi.poland@gmail.com

ADRES:

Wiry 23 (Masyw Ślęży)

58-124 Marcinowice

Google Maps

DOJAZD:

AUTOBUS

Świdnica - Wiry 

Wrocław - Sobótka

 

LOKALNE TAXI (Sobótka - Wiry)

taxisobotka.pl

PKP

Wrocław - Świdnica

Wrocław - Sobótka

Napisz do nas

Dziękujemy za wiadomość!

  • Instagram
  • Facebook
bottom of page