top of page

RÓWNOWAGA – NIEDOCENIANA MOC

Zaktualizowano: 11 paź 2022

Zastanawialiście się jaką siłą jest RÓWNOWAGA i jak jest wszechobecna w Tobie i wokół Ciebie?

Dostrzegacie jak świat w każdej chwili uruchamia i wykorzystuje mechanizmy dążenia do równowagi? Próbowaliście kiedyś dostrzec, precyzyjnie pochylić się i naprawdę dostrzec gdzie jest równowaga w Waszym życiu?

Nie zauważamy i gubimy Równowagę, bo zwykle chcemy WIĘCEJ – więcej kontroli, więcej pieniędzy, więcej szacunku, podziwu, sympatii, akceptacji, więcej cielesności .. itd. Być może nasz ślepy pęd do WIĘCEJ sprawia, że umyka nam moment mądrej równowagi, kiedy już nie potrzebujemy Więcej, a mimo to dalej i szybciej dążymy do WIĘCEJ, bo wydaje nam się, że tego tak potrzebujemy.

Być może każdy z nas permanentnie „wytrąca” z Równowagi swój świat wewnętrzny i zewnętrzny chcąc cały czas WIĘCEJ. Widzę teraz, z perspektywy wielu lat swojego życia, że kiedy zaczynamy odpuszczać WIĘCEJ, to dostajemy Inne, piękniejsze Więcej – spokoju, ciszy, mądrych ludzi wokół, wdzięczności i radości.

RÓWNOWAGA, w mojej ocenie, jest potężną siłą, cała fizyka od tej kwantowej, subatomowej do tej wielkich mas i wielkich prędkości to jeden gigantyczny proces powrotu do równowagi po tym jak różne siły wytrąciły nasz świat materialny z pierwotnej Równowagi. Podobnie w chemii, biologii a być może proces narodzin kogokolwiek i czegokolwiek jest złożonym aktem „wytrącenia” z Równowagi, a życie to powolny proces jej odzyskiwania …

Popatrz teraz na swój świat wewnętrznych emocji i uczuć też szukających Równowagi. Dlaczego nie odczuwasz Równowagi? dlaczego wytrącasz swój świat z Równowagi? Być może czas żeby przyjrzeć się swojej energii WIĘCEJ? Może już nie potrzebujesz WIĘCEJ?


Autor tekstu: Darek, SAMADHI
130 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
Bądź na bieżąco

Dziękujemy za subskrypcję!

bottom of page