top of page

pt., 04 gru

|

Samadhi

Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu

Jesteśmy stworzeni, aby oddychać i komunikować się ze sobą między innymi poprzez głos, który jest najpiękniejszym instrumentem świata. Pierwotnym wyrazem potrzeb, uczuć, ekspresji. W czasach, w których żyjemy szybko, a oddychamy płytko, nasz głos gdzieś zanika, wycofuje się. Nie nucimy, nie śpiewamy

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu
Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu

Czas i lokalizacja

04 gru 2020, 18:00 – 06 gru 2020, 16:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Jesteśmy stworzeni, aby oddychać i komunikować się ze sobą między innymi poprzez głos, który jest najpiękniejszym instrumentem świata. Pierwotnym wyrazem potrzeb, uczuć, ekspresji. W czasach, w których żyjemy szybko, a oddychamy płytko, nasz głos gdzieś zanika, wycofuje się. Nie nucimy, nie śpiewamy. Codzienny stres i pośpiech blokuje w nas prawdziwe wyrażanie siebie. Każdy człowiek ma swoje źródło i ja chcę go z wami odkrywać. Asystować jak akuszerka przy rodzącym się naturalnym białym głosie. Razem będziemy sięgać do korzeni, do źródeł do natury. 

Będziemy się uczyć jak wydobywać z siebie piękny, naturalny biały głos, jak panować nad jego barwą, by móc z tą samą emisją zaśpiewać dziecku kołysankę i zawołać pastersko, wreszcie jak ten dźwięk podeprzeć oddechem.    Śpiew biały - zwany też ludowym, etnicznym, pierwotnym to śpiew jasny i swobodny, ale też łagodny i lekki. Dla naszych przodków był naturalną potrzebą ekspresji, towarzyszył im zarówno w codziennym życiu jak również w bardzo doniosłych chwilach. Był wzajemną komunikacją i wzmacniał społeczne więzi. Niósł za sobą prawdę o świecie i człowieku. 

 

Zapraszamy serdecznie ♥   

Kasia Broda-Firla i Samadhi  

Warsztat obejmuje: 

- wprowadzenie poprzez słowo w zagadnienie śpiewu białym głosem,  

- ćwiczenia oddechowe, 

- praca z przeponą,  

- oddech metodą A. N. Strielnikowej, 

- oddech relaksacyjny,  

- ćwiczenia emisyjne oparte na autorskiej metodzie,  

- zawołanie pasterskie  

Wieczorem wspólne śpiewanie jam session 

Na warsztatach kładę duży nacisk na pracę indywidualną  

Wrażenia z warsztatów:  https://www.youtube.com/watch?v=1bb6JKa2dX8 

Prowadzący: 

Katarzyna Broda-Firla – kultywuje źródłową prawdę o śpiewie białym. Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca.  Z zespołem Józefa Brody koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję (z teatrem Stu), Bułgarię, Niemcy, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Do Boga.  Brała udział w nagraniu płyt: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z bogiem Olzy, Muzyka serca i rozumu, a także brała udział w wielu projektach muzycznych: Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem.  Uczestniczyła w tarasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała między innymi z Bednarkiem, Grażyną Łobaszewską i Antoniną Krzysztoń. Jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu.  

✔ CZAS I MIEJSCE: 

04 - 06 grudnia 2020 r.  

Samadhi, Wiatrak z XIX w. wieś: Wiry 23 

link do Google Maps https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA  

650 zł  

600 zł  - przy zapisach do 23.11.2020

cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 - osobowych każdy z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty  

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 250 zł przelewem na konto bankowe oraz wysłanie zgłoszenia wraz z potwierdzeniem zapłaty na poniżej podany e-mail.  

✔ ZAPISY: jola.samadhi@gmail.com 

Temat : Imię i Nazwisko. Warsztaty Śpiewu Białego   

Dane do przelewu:  

Fundacja Samadhi 

Numer konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007  

Tytułem: warsztaty białego śpiewu   

Dodatkowe informacje: 

Jola (Samadhi):  mail - jola.samadhi@gmail.com telefon - 530060008 

Kasia (Od Źródła): mail - kasiafirla@gmail.com telefon - 512632555

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page