top of page

pt., 11 cze

|

Samadhi

Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu

Zapraszamy Was na warsztaty z podstaw świadomej emisji białego głosu. Będziemy odnajdywać nasze źródła, innymi słowy, samych siebie. Spotkasz się ze swoim korzeniem, czyli miejscem gdzie wybija Twoje źródło do świata.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu
Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu

Czas i lokalizacja

11 cze 2021, 17:00 – 13 cze 2021, 17:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy Was na warsztaty z podstaw świadomej emisji białego głosu.

Będziemy odnajdywać nasze źródła, innymi słowy, samych siebie. Spotkasz się ze swoim korzeniem, czyli miejscem gdzie wybija Twoje źródło do świata.

Dowiesz się jak wydobywać z siebie piękny, naturalny biały głos, jak panować nad jego barwą, by móc zarówno zaśpiewać dziecku kołysankę, jak i zawołać pastersko. Poznasz techniki relaksacji ciała oraz uruchamiania mięśni wspierających oddech.

Śpiew biały – zwany też ludowym, etnicznym, pierwotnym, to śpiew jasny i swobodny, ale też łagodny i lekki. Dla naszych przodków był naturalną potrzebą ekspresji, towarzyszył im zarówno w codziennym życiu, jak również w bardzo doniosłych chwilach. Był sposobem komunikacji i wzmacniał społeczne więzi. Niósł za sobą prawdę o świecie i człowieku.

Pierwszego dnia warsztatów skupimy się na świadomej emisji głosu białego. Nauczysz się techniki relaksacji całego ciała połączonej z ćwiczeniami oddechowymi. Otworzysz swój głos przy pomocy ćwiczeń zaczerpniętych z natury oraz zawołań pasterskich.

Drugiego dnia powtórzymy ćwiczenia emisyjne i poznanamy pieśń z regionu Beskidu Śląskiego, w tym jej historię, przekaz kulturowy. Po czym przejdziemy do pracy z tekstem i nauki śpiewania danej pieśni.  

Zapraszamy serdecznie ♥    

Kasia Broda-Firla i Samadhi    

Warsztat obejmuje:  

- wprowadzenie poprzez słowo w zagadnienie śpiewu białym głosem,   

- ćwiczenia oddechowe,  

- praca z przeponą,   

- oddech metodą A. N. Strielnikowej,  

- oddech relaksacyjny,   

- ćwiczenia emisyjne oparte na autorskiej metodzie,   

- zawołanie pasterskie,    

PROGRAM:   

Piątek  

Od 17.00 – przyjazd i zakwaterowanie  

18.00 – 19.00 wprowadzenie do Białego Śpiewu  

19.00 – 20.00 kolacja  

20.00 – 21.00 wyciszenie umysłu po całym tygodniu przy dźwiękach mis tybetańskich  

21.00 - integracja i zapoznawcze JAM SESION     

Sobota  

9.00 – 10.00 śniadanie  

10.00 – 15.00 (w tym przerwa 15/20 min)  - warsztaty z Białego Śpiewu  

15.00 – 17.00 obiad  

17.00 – 19.00 czas na relaks (spacer, czas dla siebie lub saunę)  

19.00 – 20.00 kolacja 

20.00 – 22.00 koncert "Dzikość zaklęta w ciszy" (Katarzyna Broda-Firla i Bartosz Bobeł)  

22.00 JAM SESION  (improwizacja muzyczna)    

Niedziela  

9.00 – 10.00 śniadanie  

10.00 – 15.00 (w tym przerwa 15/20 min)  - warsztaty z Białego Śpiewu  

15.00 – 17.00 obiad  

17.00 zakończenie    

Wrażenia z warsztatów:   

https://www.youtube.com/watch?v=1bb6JKa2dX8 

Opinie innych uczestników:    

Marta Kozikowska  

"Warsztaty z Kasią to niezapomniane przeżycie i rozwój na wszystkich poziomach. Kasieńka pokazala mi nową mnie. Otwarła każdego z nas, w magiczny sposób znajdując drogę do serca, indywidualnie, delikatnie, poruszając w nas struny by w końcu w dwa dni stworzyć z kilku osób harmonijnie i przejmująco śpiewającą grupę. Wielki ukłon Kasiu, Skarbie, kto Cię spotka jest bogatszy!"   

Mikołaj Papatolios  

"Nigdy nie jest za późno, by iść za głosem serca. Kropka. Do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Kasia więc tego nie robi. Tworzy zamiast tego atmosferę, w której ta prawda może mieć przełożenie na konkretne działanie. Wszechstronnie uzdolniona, zdeterminowana by pójść o ten krok dalej, a przy tym wrażliwa na energię tak grupy, jak indywiduum. Pracowaliśmy razem nad moim rapem. Kasia pomogła mi wydobyć nie tylko prawdziwy przekaz, ale również barwę głosu, która wywołuje ciary u słuchaczy. W mojej ocenie to, co się wydarza podczas współpracy z Kasią nie jest tylko czysto warsztatową kwestią. To przede wszystkim kwestia egzystencjalna; Kasia ujmuje za rękę i przeprowadza przez trudy konieczne do tego, by spotkać się z lepszym sobą. Yo."    

Weronika Anna Pylak  

"Uczestniczyłam w ostatni weekend w warsztatach głosu prowadzonych przez Kasię. Fantastyczna sprawa! Kasia świetnie wyjaśniła czym jest śpiewanie białym głosem, czym różni się głos naturalny od białego, pokazała wiele ćwiczeń, dała mnóstwo cennych wskazówek. Profesjonalistka w każdym calu! A do tego ciepła, sympatyczna osoba o niezwykle zaraźliwym śmiechu."   

Prowadząca: 

Katarzyna Broda-Firla – Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu.

Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca.

Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal.

Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz

Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa.

Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną.

W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą

Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O.

Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice.

Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej.

Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą

Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu.

Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów.

Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”.

Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia,którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.

✔ CZAS I MIEJSCE: 

11-13 czerca 2020 r.    

Samadhi, Wiatrak z XIX w.  

wieś: Wiry 23  

link do Google Maps  

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA   

650 zł,   

600 zł - przy rezerwacji i płatności zaliczki najpóźniej do 31 maja 2020 r.  

cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 lub 3 osobowych z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty, saunę   

✔ ZAPISY: 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 200 zł na konto bankowe Fundacji oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:  

https://www.samadhi.pl/event-details/bialy-spiew-warsztat-otwierania-glosu-2/form

Maksymalna liczba uczestników: 14 osób

Dodatkowe informacje:  

Jola (Samadhi):   

mail - jola.samadhi@gmail.com,  telefon - 530060008  

Kasia (Od Źródła):  

mail - kasiafirla@gmail.com,  telefon - 512632555

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page