top of page

sob., 13 mar

|

Samadhi

Ceremonia Kakao z muzyką na żywo

Zapraszamy do wspólnego grania, śpiewania i ruchu. Towarzyszyć nam będą instrumenty etniczne takie jak bębny afrykańskie, balafon, bębny szamańskie czy misy tybetańskie. Otworzymy nasze głosy i pobudzimy ciała

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Ceremonia Kakao z muzyką na żywo
Ceremonia Kakao z muzyką na żywo

Czas i lokalizacja

13 mar 2021, 18:00 – 14 mar 2021, 13:00

Samadhi, Samadhi, Wiry, Polska

O wydarzeniu

Kakao - jego historia sięga jeszcze czasów starożytnych. Olmekowie, lud zamieszkujący tereny dzisiejszego Meksyku odkrył pierwsze krzewy kakaowca. Nazwa łacińska tej bogatej w wartości odżywcze rośliny brzmi "theobroma cacao" (theo -bóg, broma- napój) co dosłownie oznacza „napój bogów.” Pierwotnie zarezerwowana wyłącznie dla osób uprzywilejowanych i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Pite jedynie podczas ważnych ceremonii. Na tyle cenna roślina, że ziarna kakaowca były używane jako waluta.  

Naszą ceremonię rozpoczniemy od przyrządzenia napoju.  Zaprosimy Was do wspólnego grania, śpiewania i ruchu. Towarzyszyć nam będą instrumenty etniczne takie jak bębny afrykańskie, balafon, bębny szamańskie czy misy tybetańskie. Otworzymy nasze głosy i pobudzimy ciała. Muzyka i energia jaką stworzymy będzie nas prowadzić w stronę spontaniczności i ekspresji, która jest w nas, a na którą nie zawsze sobie pozwalamy.

ORIENTACYJNY PROGRAM  

Sobota  

18.00 - 19.00 Przyjazd, zakwaterowanie   

19.00 - 20.00 Krąg otwierający i wprowadzenie  

20.00 - 01.00 Rozpoczęcie ceremonii    

Niedziela  

09.00 - 10.00 Śniadanie  

10.00 - 12.00 Czas na relaks, saunę   

12.00 - 13.00 Krąg zamykający i zakończenie      

PRZYGOTOWANIE:  

Ceremonialne kakao (napój przygotowany z surowego kakao z Ekwadaru) jest bardzo sycące i treściwe więc może zastąpić posiłek. Dlatego sugerujemy aby nie przejadać się przed spotkaniem. Kubek napoju przyżądzanego dawniej przez indian miał  wystarczać jednemu wojownikowi na cały dzień marszu.    🚶‍♀️🏋️‍♂️🙈     

 PROWADZĄCY:  

Wojciech Krasuski   Entolog, muzyk, podróżnik - pasjonat Afryki Zachodniej. Rozpoczął przygodę z rytmem oraz grą na bębnach w 2004 roku. Od tego momentu bierze udział w wielu projektach muzycznych oraz współpracuje z instytucjami kulturalnymi, grając koncerty oraz prowadząc warsztaty gry na bębnach. W 2013 i 2014 roku odbył podróż do Gambii - Banjul oraz Gwinei - Conakry w celu nauki muzyki od Afrykańskich wirtuozów. Obecnie gra na Balafonie i Djembe w zespole Afrotuba oraz prowadzi warsztaty gry na bębnach dla różnych grup wiekowych.    

Jolanta Wesołowska, Samadhi  

Po latach pracy w biznesie, w finansach i księgowości dostrzegłam jak mało jest to istotne w życiu i w moim rozwoju. W trakcie pobytu w Indiach podjęłam najważniejszą decyzję - zdecydowałam się całkowicie zmienić swoje życie i to co kiedyś było tylko pasją stało się codziennością... Uczę jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Dariuszem Wesołowskim zamieszkałam w starym młynie, który przemieniliśmy w nasze centrum SAMADHI.   

CZAS I MIEJSCE:  

13 - 14 marca 2021 roku    

Samadhi, Wiatrak z XIX w.  

wieś: Wiry 23  

link do Google Maps  https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

CENA:    250 zł   

cena obejmuje: 1 nocleg w pokoju 2 lub 3 osobowym z własną łazienką, śniadanie, ceremonię, saunę   4

Maksymalna liczba uczestników: 14 osób    

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 100 zł przelewem na konto bankowe oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:    

https://www.samadhi.pl/event-details/ceremonia-kakao-z-muzyka-na-zywo-1/form 

Dane do przelewu:  

Fundacja Samadhi  

nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007  

tytułem: donacja + imię i nazwisko uczestnika    

Dodatkowe informacje:  

jola.samadhi@gmail.com  tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page