top of page

sob., 06 mar

|

Wiry

Dzikość zaklęta w ciszy - etno & folk koncert

Karpaty zjednoczą się z Andami, blues z Delty Mississipi odwiedzi szkockie Highlands, żywiołowe flamenco dołączy do brazylijskiej samby, biały śpiew ze śpiewem gardłowym z Mongolii, groźni Wikingowie spotkają się z wędrującymi Romami.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Dzikość zaklęta w ciszy - etno & folk koncert
Dzikość zaklęta w ciszy - etno & folk koncert

Czas i lokalizacja

06 mar 2021, 20:00 – 22:00

Wiry, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na wieczór etnicznych dźwięków!   

Karpaty zjednoczą się z Andami, blues z Delty Mississipi odwiedzi szkockie Highlands, żywiołowe flamenco dołączy do brazylijskiej samby, biały śpiew ze śpiewem gardłowym z Mongolii, groźni Wikingowie spotkają się z wędrującymi Romami.  

IMPROWIZACJA  

Kochamy tworzyć muzykę spontanicznie tak, aby każde tego typu spotkanie było niepowtarzalne a przez to autentyczne. To, co nas fascynowało od zawsze, to komunikacja i budowanie mostów między ludźmi – z rozmaitych środowisk, kultur, języków i wierzeń. Te doświadczenia dają nam wielką radość i uczą intuicyjnego bycia tu i teraz.    

MUZYKA 

Przywieziemy ze sobą indiańskie fletnie z Peru, whistle z Irlandii, lirę korbową, cymbały rzeszowskie, gitarę charango z Boliwii, turecki bęben Darabuka, bluesowe harmonijki, drumlę, flety krawędziowe quena, dzwonki, kij deszczowy, cajon.    

CISZA 

Od niej wszystko się zaczyna i do niej zmierza.    

Zagrają: 

Bartosz Bobeł - nauczyciel, warsztatowiec, pracuje z dziećmi i dorosłymi łącząc pasję do języka angielskiego i muzykowania. Muzyczną przygodę rozpoczął w 1993 r. muzyką andyjską (Tierra), poprzez folk irlandzki (CLAY), ukraińską ( Hoverla), latino (Alegria), gipsy jazz (Cocotier), muzyka reggae i hardcore (Czwarty Wymiar), szanty (Orkiestra Samanta), rockowa (Frühstück), chóralna (projekt  Pasja XXI), afrykańska (Piotr Gospodarczyk - Szkoła Rytmu), muzyka klubowa ( dj Jassovah). Obecnie prowadzi z Kasią Brodą-Firlą folkowy zespół Shafa.   

Katarzyna Broda-Firla – Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca. Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. 

Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal. Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz. 

Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną. W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O. 

Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice. Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu. 

Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”. 

Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia,którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.   

✔ CZAS I MIEJSCE: 

6 marca 2020 r. 

Samadhi, Wiatrak z XIX w. 

wieś: Wiry 23 

link do Google Maps 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA

50 zł - płatne przelewem 

(bezpłatnie dla uczestników warsztatu Biały Śpiew - warsztat otwierania głosu)

Maksymalna liczba uczestników: 20 osób   

✔ ZAPISY: 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 50 zł na konto bankowe Fundacji oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:  

https://www.samadhi.pl/event-details/dzikosc-zakleta-w-ciszy-etno-folk-koncert/form

Dane do przelewu zostaną przesłane po dokonaniu rejestracji. 

Dodatkowe informacje: 

Jola (Samadhi): mail - jola.samadhi@gmail.com telefon - 530060008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page