top of page

niedz., 23 sie

|

Samadhi

Joga i Dźwięk - powrót do źródła

Zapraszamy na spotkanie z Jogą i Dźwiękiem. Dzień dla ciała, ducha i umysłu. Podaruj sobie chwilę dla siebie, zatrzymania się w sercu okolicznej przyrody. Z dala od miasta, z chwilą wytchnienia od otaczającej codzienności.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Joga i Dźwięk - powrót do źródła
Joga i Dźwięk - powrót do źródła

Czas i lokalizacja

23 sie 2020, 12:00 – 17:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

"Każde dzieło muzyczne powoduje zmiany wewnętrzne i czyni układ nerwowy bardziej harmonijnym" E. Jaques-Dalcroze  

Podaruj sobie chwilę dla siebie, zatrzymania się z dala od miasta, z chwilą wytchnienia od otaczającej codzienności. To będzie dzień w przepięknym miejscu, wsród przyrody i mocy góry Ślęży oraz energii młyna do którego zapraszamy.  Miejsca, które jest tworzone z myślą o powrocie do siebie i rdzenia tego kim jesteśmy. Zapraszamy do Samadhi, do powrotu do źródła i tego co prawdziwe!

Zaczniemy od relaksacyjnej sesji Jogi z muzyką na żywo przy dźwiękach handpana. Muzyka będzie przenikać nasze komórki i rozluźniać mięśnie. Będziemy synchronizować dźwięk z oddechem aby poddać się asanie i poczuć jeszcze większe rozluźnienie w ciele w trakcie wykonywania pozycji.  

PRAKTYKA JEST DLA WSZYSTKICH BEZ WZGLĘDU NA POZIOM ZAAWANSOWANIA!  

KAŻDA ASANA JEST IDEALNA BO JEST TWOJA! 

Następnie zaprosimy Was na wegański obiadek przygotowany z lokalnych produktów. To co jemy ma ogromny wpływ na nasze życie. Na stan naszego zdrowia psychicznegi i fizycznego dlatego jedzonko będzie przygotowane z zachowaniem zasad diety jogicznej. W ostatniej części naszego spotkania poprowadzimy dla Was sesję medytacyjną "Wewnętrzne Przebudzenie." Zagramy intuicyjne i przy użyciu archaicznych instrumentów, handpana oraz naszego głosu zabierzemy Was w podróż do siebie a dźwięk zaniesie nas tam gdzie mu pozwolimy... 🧘‍♂️🎶🙏  

Prowadzący:  

Jolanta Wesołowska, Samdhi   

Przez szereg lat prowadziłam spółkę księgową, ukończyłam studia ekonomiczne.  Jednak w pewnym etapie życia dostrzegłam, że to czym się zajmuje nie ma dłużej sensu gdyż nie wnosi niczego nowego, istotnego ani nawet przydatnego do życia. Zdecydowałam się więc odejść od biznesu i całkowicie zmienić swoje życie…  

Teraz uczę jogi, prowadzę sesje medytacyjne i pracuję z dźwiękiem. Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Wiedze o jodze pogłębiałam w Indiach. W trakcie pobytu w Nepalu uczyłam Jogi obcokrajowców. Ukończyłam kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa, Zoga Movement Therapy oraz posiadam zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej do wykonywania zawodu masażysty.  Poszukując odpowiedniej praktyki doświadczałam i uczyłam się różnych stylów jogi a zwłaszcza tych, które łączą rozwój duchowy, pracę z ciałem i umysłem. Największym jednak moim osiągnięciem uzyskanym dzięki jodze jest trwała zmiana stylu życia, systemu wartości w ocenie co jest w życiu istotne oraz codzienne doświadczanie radości i sensu istnienia.   

Moją pasją jest również muzyka, która już od dzieciństwa była częścią mojego życia. Ukończyłam szkołę muzyczną i kursy muzykoterapii. Dziś pracę z dźwiękiem postrzegam jako sposób na odkrywanie siebie i wyrażanie emocji. Jako rodzaj swoistej terapii pozwalającej powrócić ciału i umysłowi do równowagi.

Grzegorz Palarz, Energy of nature Muzyk, muzykoterapeuta. 

Od dziecka pasjonuje się muzyką, zaczynał od gry na perkusji w zespole rockowym w USA. Tam zdobywał pierwsze doświadczenia w tym kierunku. Razem z zespołem koncertował i nagrał płytę. Miłość do muzyki relaksacyjnej, terapeutycznej, a przede wszystkim dźwięków handpana narodziła się w nim podczas pobytu w Skandynawii, gdzie przeszedł także wewnętrzną zmianę. Zainteresował się instrumentami archaicznymi, takimi jak: kamertony, misy tybetańskie i kryształowe, gongi, i wiele innych.  Niezmiennie jest też związany z dźwiękami różnego rodzaju bębnów i djembe. Od dwóch lat przebywa i koncertuje w Polsce. Głównie tworzy z innymi muzykami, m.in. grywa koncerty relaksacyjne, akompaniuje przy sesjach jogi i współtworzy mantra medicine. W międzyczasie ukończył kurs muzykoterapii pierwszego stopnia. Nierozerwalnie jest związany z naturą i jej żywiołami. Jak sam często mówi - muzyka to dla niego przepływ bezwarunkowej miłości z serca do serca, powrót do wnętrza w rytmie serca Gai.  

✔ CZAS I MIEJSCE: 

23 sierpnia 2020 r. 

12.00 - 17.00  

Samadhi, Wiatrak z XIX w. 

wieś: Wiry 23 

link do Google Maps https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA:   150 zł  (cena obejmuje:  sesję jogi, sesję medytacyjną, wyżywienie)  

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 50 zł przelewem na konto bankowe oraz wysłanie zgłoszenia wraz z potwierdzeniem zapłaty na poniżej podany e-mail.  

Dane do przelewu: 

Fundacja Samadhi 

nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007  

Dodatkowe informacje: 

jola.samadhi@gmail.com 

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page