top of page

pt., 12 maj

|

Samadhi

Joga od podstaw

Dla pierwotnych joginów była ścieżką życia i rozwoju. Asany i praca z ciałem stanowiły niewielki fragment starożytnej wiedzy wypełnionej wiarą w potęgę medytacji, prostych praw symbiozy z naturą i innymi istotami, nadziei na rozwój poprzez ciągłe samodoskonalenie.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Joga od podstaw
Joga od podstaw

Czas i lokalizacja

12 maj 2023, 17:00 – 14 maj 2023, 14:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Od połowy XX wieku w świecie zachodu zaczęli pojawiać się różni mistrzowie – nauczyciele oferujący swoją wersję tradycji, dynamiki czy celu uprawiania Jogi. Dla pierwotnych joginów była ścieżką życia i rozwoju. Asany i praca z ciałem stanowiły niewielki fragment starożytnej wiedzy wypełnionej wiarą w potęgę medytacji, prostych praw symbiozy z naturą i innymi istotami, nadziei na rozwój poprzez ciągłe samodoskonalenie. 

W trakcie całego weekendu możesz spodziewać się m.in:

4 łagodnych sesji asan, pokażemy jak budować własną praktykę dostosowaną do swoich możliwości, 

3 sesji oddechowych, gdzie nauczymy Cię podstawowych technik i wyjaśnimy ich wpływ na organizm,

3 wykładów, na których porozmawiamy o źródłach i pochodzeniu Jogi. Wartościach i zasadach, które w tamtych czasach były istotne dla jogina. Zastanowimy się wspólnie czy te zasady można zastosować we współczesnym świecie. Na koniec uporządkujemy więdzę na temat ścieżek i rodzajów Jogi, zarówno tych pierwotnych, jaki i współczesnych.  

PROGRAM JEST UKIERUNKOWANY NA:

- zdobycie podstawowej wiedzy na temat Jogi, 

- poznanie zasad prawidłowej pracy z ciałem, 

- naukę metod relaksacji i pracy z oddechem.

Proponujemy program według podobnego schematu jaki odnajdziesz w hinduskich ashramach. Jogini twierdzą, że człowiekowi potrzebna jest odpowiednia proporcja między aktywnością, medytacją i odpoczynkiem aby odnaleźć spokój umysłu i równowagę.

PROGRAM:

Piątek

od 16.00 Przyjazd i sprawy organizacyjne

17:00 – 18.00 Obiadokolacja

18.00 – 19.00 Integracja i krótkie wprowadzenie do warsztatów

19:00 – 20.30 Relaksacyjna sesja asan

od 21.00 Sauna 

Sobota

08.00 – 09.00 Asany

09.30 – 10.30 Śniadanie

10.30 – 11.30 Źródła i pochodzenie Jogi

11.30 – 12.30 Przerwa i odpoczynek

12.30 – 13.30 Pranayama i Krije

14.00 – 16.00 Obiad i odpoczynek

16.00 – 17.00 Filozofia i Tradycja Jogi

17.00 – 18.30 Asany i Pranayama

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 21.00 Relaks przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich

Niedziela

08.00 – 09.30 Asany i Pranayama

10.00 – 11.00 Śniadanie

11.30 – 13.00 Rodzaje i Ścieżki Jogi 

13.00 – 14.00 Przekąska przed wyjazdem 

14.00 – 16.00 Wspólny spacer na Radunię - opcja dodatkowa ;)

PROWADZĄCY:

Jolanta Wesołowska, SAMADHI 

Jestem certyfikowaną nauczycielką Jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Dwukrotnie przebywałam w Sivananda Yoga Vedanta Centres, gdzie poszerzałam wiedzę o Jodze i pogłębiłam własną praktykę w ramach zaawansowanego kursu dla nauczycieli.  Jogi uczyłam się również w Indiach.

W ciągu ponad 10 letniego doświadczenia w pracy z Jogą spotkałam się z wieloma dysfunkcjami, które utrudniają życie codzienne i praktykę. Szukając rozwiązania jak pomóc sobie i innym ukończyłam m.in kurs fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa, Zoga Movement Therapy, metoda Pilates w praktyce fizjoterapeuty. Posiadam zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej do wykonywania zawodu masażysty.

Zajęcia Jogi jakie prowadzę są połączeniem tradycyjnej Jogi z wiedzą akademicką. Sesje dostosowuje do różnych stopni zaawansowania i potrzeb indywidualnych. Nastawione na zwiększenie świadomości ciała i wyciszanie układu nerwowego - dzięki uważnej praktyce przywracamy naturalną harmonię, redukujemy efekty stresu uzyskując więcej spokoju i poprawę zdrowia.

Darek Wesołowski, SAMADHI

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od ponad 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.

Darek w 1991 roku będąc częścią eksperymentu naukowego odbył przez 9 miesięcy swoją najdalszą i najgłębszą podróż, której nieodwracalnym efektem było kompletnie inne spojrzenie na naturę materialnej rzeczywistości.  To zaowocowało w kolejnych dwudziestu kilku latach licznymi podróżami w wiele miejsc na Ziemi, gdzie z plecakiem docierał do lokalnych społeczności. Mieszkał z plemionami w Papui, Indonezji, Malezji, Peru, Gwatemali, medytował z mnichami w Birmie, Bhutanie czy Tybecie. Dwukrotnie przebywał w hinduskich aszramach. We wszystkich tych miejscach szukał zrozumienia ich postrzegania sensu bycia na tej planecie i optymalnych sposobów wykorzystania czasu, jaki mamy dostępny w tym życiu.

więcej o nas:

https://www.samadhi.pl/o-nas

CZAS I MIEJSCE: 

12.05.2023 - 14.05.2023 r. 

Samadhi - Masyw Ślęży

Wiry 23

link do Google Maps:

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

CENA: 

800 zł 

750 zł - cena przy zapisach i wpłacie zaliczki najpóźniej do 27.03.2023 r.

Cena zawiera 2 noclegi w pokojach 2 osobowych, każdy z własną łazienką, wyżywienie wegańskie, warsztaty, saunę

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 250 zł oraz rejestracja za pośrednictwem formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na podany adres e-mail wyślemy informacje do wpłaty zaliczki.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page