top of page

sob., 06 sty

|

Samadhi

Koncert gongów i mis tybetańskich - sesja medytacyjna

Zapraszamy na sesję medytacyjną przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Koncert gongów i mis tybetańskich - sesja medytacyjna
Koncert gongów i mis tybetańskich - sesja medytacyjna

Czas i lokalizacja

06 sty 2024, 18:00 – 19:30

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Gongi i misy tybetańskie to instrumenty wykorzystywane od lat w terapii dźwiękiem. Swoje właściwości zawdzięczają odpowiednio dobranej technologii wytwarzania co sprawia, że ich wibracje mają właściwości regeneracyjne i wprowadzają w głęboki stan medytacyjny. Dźwięki odbierane są nie tylko za pomocą narządu słuchu ale również poprzez dotyk co sprawia, że mają tak szerokie działanie.

PRZYGOTOWANIE: 

Przyjdź 15 min przed rozpoczęciem aby mieć czas na przygotowanie swojego miejsca. Na sali będą dostępne maty i koce. Możesz zabrać też swoją ulubioną poduszkę, koc do przykrycia lub inne rzeczy, które uprzyjemnią Ci leżenie w trakcie koncertu. Nie potrzebujesz żadnego doświadczenia żeby uczestniczyć w takiej sesji.

Zagrają: 

Jolanta Wesołowska, Samadhi 

Jestem certyfikowaną nauczycielką Jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Dwukrotnie przebywałam w Sivananda Yoga Vedanta Centres, gdzie poszerzałam wiedzę o Jodze i pogłębiłam własną praktykę w ramach zaawansowanego kursu dla nauczycieli.  Jogi uczyłam się również w Indiach. Uczestniczyłam w intensywnym  kursie medytacji Vipassana w tradycji Sayagyi U Ba Khina, nauczanej przez S.N. Goenkę.

Praca z ciałem i umysłem jest dla mnie narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Teraz, po ponad 10-letniej praktyce widzę bardzo wyraźnie jak wytrwała praca sprawia, że te ograniczenia znikają a pojawia się więcej akceptacji i równowagi. W moim przypadku zaowocowało to również głębszym zrozumieniem tego co w życiu istotne i całkowicie zmieniło postrzeganie otaczającego mnie świata.

Dariusz Wesołowski, Samadhi

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od ponad 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.

Darek w 1991 roku będąc częścią eksperymentu naukowego nadzorowanego przez dr Michaela Newtona (hipnoterapeuta, najbardziej znany z książki: "Wędrówka Dusz") odbył przez 9 miesięcy ponad 30 regresji hipnotycznych, których  nieodwracalnym efektem było kompletnie inne spojrzenie na naturę materialnej rzeczywistości.  To zaowocowało w kolejnych dwudziestu kilku latach licznymi podróżami w wiele miejsc na Ziemi, gdzie z plecakiem docierał do lokalnych społeczności. Mieszkał z plemionami w Papui, Indonezji, Malezji, Peru, Gwatemali, medytował z mnichami w Birmie, Bhutanie czy Tybecie. Dwukrotnie przebywał w hinduskich aszramach. We wszystkich tych miejscach szukał zrozumienia ich postrzegania sensu bycia na tej planecie i optymalnych sposobów wykorzystania czasu, jaki mamy dostępny w tym życiu.

CZAS I MIEJSCE: 

6 stycznia 2024 

start 18.00

Samadhi,  Wiry 23 

link do Google Maps: 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

CENA: 60 zł 

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata kwoty 60 zł przelewem na konto bankowe oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego - przycisk do formularza znajduje się na dole i górze strony.

Dane do przelewu prześlemy po wypelnieniu formularza rejestracyjnego.

Ilość miejsc: 15

Dodatkowe informacje: 

samadhi.poland@gmail.com 

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page