top of page

pt., 03 cze

|

Samadhi

Medytacja od podstaw – poznaj różne tradycje medytacji

Ludzie medytowali od niepamiętnych czasów. Prawie w każdej starej tradycji etnicznej medytacja odgrywała istotną rolę łączącą człowieka z jego wyobrażeniem siły wyższej.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Medytacja od podstaw – poznaj różne tradycje medytacji
Medytacja od podstaw – poznaj różne tradycje medytacji

Czas i lokalizacja

03 cze 2022, 16:00 – 05 cze 2022, 14:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Ludzie medytowali od niepamiętnych czasów. Prawie w każdej starej tradycji etnicznej medytacja odgrywała istotną rolę łączącą człowieka z jego wyobrażeniem siły wyższej. Medytacja łączyła z siłami natury, żywiołami. Szczególnie w kulturach dalekiego wschodu była też aktywną częścią wyznawania i praktykowania religii.

Dzisiaj obserwujemy renesans znaczenia medytacji. Coraz więcej ludzi szuka głębokich doświadczeń medytacyjnych mając nadzieję na doświadczenie spokoju, ciszy, wizji, odpowiedzi, obecności ich wersji Boga czy oświecenia.

W trakcie warsztatu będziemy chcieli uporządkować wiedzę na temat różnych tradycji medytacji i ich historii. 

Ten warsztat będzie ciekawym doświadczeniem jeżeli szukasz swojej drogi medytowania. Przez weekend będziemy praktykować i uczyć się różnych technik medytacji. Zdobędziesz wiedzę i umiejętności, które pomogą Ci lepiej zrozumieć istotę medytacji. Każdego dnia będziemy praktykować różne metody i sposoby medytacji abyś odnalazł/a taką, która z Tobą najlepiej rezonuje. Poznasz różne tradycje medytacyjne, które na przestrzeni dziejów wykształciły się w różnych częściach świata.

PROGRAM 

Piątek 

od 16.00 - Przyjazd

17:00 – 18.00 Obiadokolacja

18:00 – 20.00 Wprowadzenie do historii medytacji 

20:00 – 21.00  Koncert gongów i mis tybetańskich - medytacja z dźwiękiem

 

Sobota 

08.00– 09.00 Medytacja - praktyka 

09.00 – 10.00 Śniadanie 

10.00 – 12.00 Tradycje i formy medytacji - prezentacja i rozmowa 

12.30 – 13.30 Medytacja - praktyka

14.00 – 15.00 Obiad 

15.00 – 17.00 Czas na relaks, spacer po okolicznych szlakach góry Ślęży i Raduni

17.00 – 19.00 Tradycje i formy medytacji - prezentacja i rozmowa

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 21.00 Mantra i śpiew – przykłady medytacji z dźwiękiem

Niedziela 

08.30 – 09.30 Medytacja - praktyka 

09.30 – 10.30 Śniadanie 

10.30 – 13.00 Tradycje i formy medytacji – podsumowanie 

13.00 – 14.00 Przekąska przed wyjazdem

14.00 – Zakończenie 

Prowadzący:

Darek Wesołowski, SAMADHI 

Lata temu dostrzegłem, że sensem mojego istnienia jest Rozwój. Rozwój w zakresie szerszego zrozumienia po co tu jestem, skąd pochodzę i jak mogę najlepiej wykorzystać czas, jaki mam dostępny w tym wymiarze. Zanim dotarłem tu gdzie teraz jestem musiałem odrobić swoistą życiową "pracę domową" - czyli skończyć szkoły, znaleźć dobrą pracę, założyć rodzinę, trochę się powzruszać, trochę pomóc innym, trochę się powkurzać, .... kochać i być kochanym.

Studiowałem matematykę stosowaną w Universtity of Toronto, pracowałem w kilku korporacjach na zarządczych stanowiskach, inwestowałem, zarabiałem, traciłem, znowu zarabiałem i znowu traciłem szczególnie kiedy zajmowałem się wprowadzaniem spółek na giełdę .... ale zawsze dużo podróżowałem. Mieszkałem u lokalnych społeczności, z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach.

Dziękuję losowi, że dał mi szansę dostrzec, że nie muszę mieć WIĘCEJ. Właśnie dążenie do materialnego i cielesnego WIĘCEJ jest, w mojej ocenie, przyczyną cierpienia, konfliktów, smutku, gniewu i agresji, w jakich ludzkość jest zanurzona od wieków. Pożegnałem się z zarabianiem WIĘCEJ, z posiadaniem WIĘCEJ, z kontrolowaniem WIĘCEJ, z chceniem WIĘCEJ dla samego WIĘCEJ. W końcu dotarłem do SAMADHI.... i po prostu jestem.

"Świat alternatywny” obserwuję już prawie od 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Łącze wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności nabrałem szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów. Osobiście doświadczałem i praktykowałem różne tradycje medytacji.

Jolanta Wesołowska, SAMADHI 

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzię jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

Zanim jednak to dostrzegłam przez wiele lat walczyłam z opiniami na własny temat. Przejmowałam się tym co powiedzą o mnie inni. Droga do tego gdzie teraz jestem wymagała ode mnie często niełatwych decyzji. Wiele razy bałam się tego co będzie… aż w końcu przyszła akceptacja i zaufanie. Zobaczyłam, że mam ogromny wpływ na to jak się czuję i którą drogę wybieram. Zaczęłam żyć świadomie, w prawdzie i autentyczności… a teraz jestem tu w SAMADHI.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Najistotniejsze kursy jakie ukończyłam to kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa oraz Zoga Movement Therapy.

więcej o nas:

https://www.samadhi.pl/o-nas

CZAS I MIEJSCE: 

03-05 czerwca 2022 r.

Samadhi, 

Wiry 23, 58-124 Wiry

link do Google Maps 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

CENA 

700 zł 

cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wegańskie wyżywienie, warsztaty, jedno uruchomienie sauny na 2-3h (godzinę i dzień ustalamy wspólnie).

Maksymalna liczba uczestników: 12 osób

W Samadhi można zostać dłużej po warsztacie,

szczegóły: tel. 530 060 008 (Jola).

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 250 zł na konto bankowe Fundacji oraz wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego:

https://www.samadhi.pl/event-details/medytacja-od-podstaw-poznaj-rozne-tradycje-medytacji-6

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na wskazany adres e-mail przyjdzie potwierdzenie rejestracji oraz numer konta do wpłaty.

KONTAKT: 

jola.samadhi@gmail.com 

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page