top of page

czw., 10 lis

|

Samadhi

Samadhi Retreat

Perspektywa spojrzenia na to, co Tobie się w życiu przydarza zależy wyłącznie od Ciebie. Ujrzenie siebie w znacznie szerszym kontekście przyczynowo-skutkowym sprawi, że łatwiej zaakceptujesz to, co boli i przed czym uciekasz. Daj szansę swojej Świadomości na rozwój, ona Cię mądrze poprowadzi.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Samadhi Retreat
Samadhi Retreat

Czas i lokalizacja

10 lis 2022, 17:00 – 13 lis 2022, 16:00

Samadhi, Wiry 23 - Masyw Ślęży

O wydarzeniu

System edukacji, systemy religijne, filozoficzne czy polityczne oczekują, że od dziecka będziemy przyjmować „Prawdy” ze źródeł zewnętrznych. Mowa tu o tym wszystkim, czego dowiadujemy się w szkole, od rodziców, z mediów i niezliczonych innych osób trzecich. To nasze rodzime uwarunkowania kulturowe, religijne, społeczne, narodowo-patriotyczne czy polityczne bardzo silnie determinują obraz rzeczywistości, w który wierzymy. 

Czy zastanawiałeś się kiedyś, ile z tej prawdy zewnętrznej jest naprawdę Twoje? Albo dlaczego akurat dany światopogląd i przekonania są Ci bliskie? Dlaczego uwierzyłeś, czyli dokonałeś aktu wiary akurat wobec tych, a nie innych wartości? Czy to, w co wierzysz jest doprawdy Twoje?

Istotą naszego retreat'u NIE jest mówienie Ci w co masz wierzyć i jak żyć. Chcemy zachęcić Cię do szerszego spojrzenia na sytuacje i emocje, które doświadczasz w swoim życiu.  Uważamy, że do mądrego rozwoju niezbędna jest dojrzała równowaga między otwartością i sceptycyzmem. Wówczas nowym treściom dajemy szanse osadzić się w naszej Bibliotece Prawd, wtedy nie odbijają się natychmiastowo od naszej skorupy przekonań. Jednocześnie potrzebujemy mądrego sceptycyzmu aby dojrzale ocenić i zweryfikować nowe treści.

Natura INFORMACJI będzie istotnym elementem naszego retreat'u. Przyjrzymy się tej naturze z wielu kątów widzenia, począwszy od prostej definicji „informacji” jaką dostajemy co chwilę z mediów, ostatecznie ukazując, że „informacja” jest najbardziej elementarną cząstką budowy otaczającej nas materialnej rzeczywistości.

Perspektywa spojrzenia na to, co Tobie się w życiu przydarza zależy wyłącznie od Ciebie. Twoja Świadomość i rozumienie szerokiego sensu Twoich osobistych wyzwań silnie wpływają na tą perspektywę. Ujrzenie siebie w znacznie szerszym kontekście przyczynowo-skutkowym sprawi, że łatwiej zaakceptujesz to, co boli i przed czym uciekasz. Daj szansę swojej Świadomości na rozwój, ona Cię mądrze poprowadzi.

"Świadomość ma fundamentalne znaczenie.  Materię postrzegam jako pochodną świadomości. Nie możemy pozostać w tyle za świadomością. Wszystko, o czym  mówimy, wszystko, co uważamy za istniejące, postuluje  świadomość"  

Max Planck, fizyk teoretyczny, który stworzył teorię kwantową, co w 1918 r. przyniosło mu Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

PROGRAM:

czwartek

Od 16.00 – Przyjazd i zakwaterowanie

17.00 – 19.00 Obiadokolacja

19.00 – 21.00 Krąg: Istota Prawdy

21.00 – 22.00 Sesja otwierająca przy dźwiękach gongów i mis tybetańskich 

Piątek

08.30 – 10.00 Joga 

10.00 – 12.00 Śniadanie

12.00 – 15.00 Spacer medytacyjny po okolicznych szlakach

15.00 – 17.00 Obiad

17.00 – 19.00 Natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 21.00 Medytacja w ruchu 

21.00 – 22.00 Podróż przy bębnie szamańskim

Sobota

08.30 – 10.00 Joga 

10.00 – 12.00 Śniadanie

12.00 – 15.00 Spacer medytacyjny po okolicznych szlakach

15.00 – 17.00 Obiad

17.00 – 19.00 Jak Świadomość wpływa na materię?

19.00 – 20.00 Kolacja

20.00 – 22.00 Sesja oddechowa 

Niedziela

08.30 – 10.00 Joga 

10.00 – 12.00 Śniadanie

12.00 – 14.00 Krąg: Poziomy przebudzenia Świadomości

14.00 – 16.00 Przekąska przed wyjazdem

O nas:

Darek Wesołowski, SAMADHI

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od prawie 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów. 

Darek w 1991 roku będąc częścią eksperymentu naukowego odbył przez 9 miesięcy swoją najdalszą i najgłębszą podróż, której nieodwracalnym efektem było kompletnie inne spojrzenie na naturę materialnej rzeczywistości. To zaowocowało w kolejnych dwudziestu kilku latach licznymi podróżami w wiele miejsc na Ziemi, gdzie z plecakiem docierał do lokalnych społeczności. Mieszkał z plemionami w Papui, Indonezji, Malezji, Peru, Gwatemali, medytował z mnichami w Birmie, Bhutanie czy Tybecie. Dwukrotnie przebywał w hinduskich aszramach. We wszystkich tych miejscach szukał zrozumienia ich postrzegania sensu bycia na tej planecie i optymalnych sposobów wykorzystania czasu, jaki mamy dostępny w tym życiu.

Jolanta Wesołowska, SAMADHI

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzę jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Najistotniejsze kursy jakie ukończyłam to kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa oraz Zoga Movement Therapy. Posiadam zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej do wykonywania zawodu masażysty.

Zajęcia Jogi jakie prowadzę są połączeniem tradycyjnej Jogi z wiedzą akademicką. Sesje dostosowane są do różnych stopni zaawansowania, potrzeby w danym dniu, czasem bardziej dynamiczne ale częściej spokojne, nastawione na czucie ciała i wyciszenie.

✔ CZAS I MIEJSCE:  

10 - 13 listopada 2022 r.  

Samadhi - Masyw Ślęży

Wiry 23  

link do Google Maps: 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA  

890 zł

Cena obejmuje: 3 noclegi w pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wegańskie wyżywienie, warsztaty, saunę.  

Do SAMADHI można przyjechać wcześniej - przed Samadhi Retreat lub zostać dłużej. Jeżeli zdecydujesz się na dłuższy pobyt to będą dla Ciebie dostępne takie opcje zakwaterowania:

100 zł/os -  dodatkowy nocleg w pokoju jednoosobowym,

70 zł/os - pokój dwuosobowy.

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 240 zł przelewem na konto bankowe naszej Fundacji oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.  

Dane do wpłaty zostaną przesłane po wypełnieniu formularza na wskazany adres e-mail.

Od kilku lat, kiedy przeprowadziliśmy się do naszego Samadhi w Masywie Ślęży czujemy wielką wdzięczność do tego miejsca za wytchnienie, spokój, równowagę, ptaki, wschody i zachody słońca oraz ciszę, która aż dźwięczy. 

Masyw Ślęży to miejsce z piękną przyrodą, mikroklimatem z możliwością aktywnego spędzenia czasu. Bieganie, rowery, turystyka górska czy kąpiele w Zalewie Sulistrowickim, który w okresie zimowym jest miejscem na morsowanie, również dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tą praktyką.

W naszej okolicy znajdują się trasy rowerowe, szlaki turystyczne, bezdroża i wiejskie drogi, które łączą szczyty Ślęży i Raduni. Znajdziesz tu zabytki i artefakty z odległej przeszłości Słowian i Celtów. Ślęża była miejscem kultu solarnego. Dziś także uznawana jest za jedno z ważniejszych miejsc mocy. 

Maksymalna liczba uczestników: 12  osób

✔ KONTAKT:  

jola.samadhi@gmail.com  

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page