top of page

pt., 20 paź

|

Samadhi

Samadhi Retreat

Spotkanie samego siebie, swojej czystej, rdzennej Świadomości w jej naturalnym środowisku zmienia życie bezpowrotnie. Klarowność tego, co w tym życiu istotne, a co możemy zostawić za nami bez żalu, cudownie upraszcza i rozświetla nasze istnienie.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Samadhi Retreat
Samadhi Retreat

Czas i lokalizacja

20 paź 2023, 16:00 – 22 paź 2023, 14:00

Samadhi, Wiry 23 - Masyw Ślęży

O wydarzeniu

Spotkanie samego siebie, swojej czystej, rdzennej Świadomości w jej naturalnym środowisku zmienia życie bezpowrotnie. Klarowność tego, co w tym życiu istotne, a co możemy zostawić za nami bez żalu, cudownie upraszcza i rozświetla nasze istnienie.

Perspektywa spojrzenia na to, co Tobie się w życiu przydarza zależy wyłącznie od Ciebie. Twoja Świadomość i rozumienie szerokiego sensu Twoich osobistych wyzwań silnie wpływają na tą perspektywę. Ujrzenie siebie w znacznie szerszym kontekście przyczynowo-skutkowym sprawi, że łatwiej zaakceptujesz to, co boli i przed czym uciekasz. Daj szansę swojej Świadomości na rozwój, ona Cię mądrze poprowadzi.

"Świadomość ma fundamentalne znaczenie.  Materię postrzegam jako pochodną świadomości. Nie możemy pozostać w tyle za świadomością. Wszystko, o czym  mówimy, wszystko, co uważamy za istniejące, postuluje  świadomość"  

Max Planck, fizyk teoretyczny, który stworzył teorię kwantową, co w 1918 r. przyniosło mu Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki.

PROGRAM:

Piątek

Od 16.00 – przyjazd i zakwaterowanie

17.00 – 18.00 Obiadokolacja 

19.00 – 21.00 Podróż wizyjna (medytacja prowadzona)

Sobota

07.00 – 08.00 Medytacja w sali medytacyjnej lub we własnym zakresie 

09.00 – 10.00 Śniadanie

11.00 – 13.00 Podróż wizyjna (medytacja prowadzona)

14.00 – 16.00 Obiad

17.00 – 18.00 Rozmowy w kręgu

18.00 – 19.00 Kolacja

20.00 – 22.00 Podróż wizyjna (medytacja prowadzona)

Niedziela

07.00 – 08.00 Medytacja w sali medytacyjnej lub we własnym zakresie 

09.00 – 10.00 Śniadanie

10.00 – 11.00 Rozmowy w kręgu

11.00 – 13.00 Podróż wizyjna (medytacja prowadzona)

13.00 – 14.00 Przekąska przed wyjazdem

O nas:

Darek Wesołowski, SAMADHI

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od ponad 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.

Darek w 1991 roku będąc częścią eksperymentu naukowego nadzorowanego przez dr Michaela Newtona (hipnoterapeuta, najbardziej znany z książki: "Wędrówka Dusz") odbył przez 9 miesięcy ponad 30 regresji hipnotycznych, których  nieodwracalnym efektem było kompletnie inne spojrzenie na naturę materialnej rzeczywistości.  To zaowocowało w kolejnych dwudziestu kilku latach licznymi podróżami w wiele miejsc na Ziemi, gdzie z plecakiem docierał do lokalnych społeczności. Mieszkał z plemionami w Papui, Indonezji, Malezji, Peru, Gwatemali, medytował z mnichami w Birmie, Bhutanie czy Tybecie. Dwukrotnie przebywał w hinduskich aszramach. We wszystkich tych miejscach szukał zrozumienia ich postrzegania sensu bycia na tej planecie i optymalnych sposobów wykorzystania czasu, jaki mamy dostępny w tym życiu.

Cytaty z książki Darka "Jednolita Teoria Stworzenia"

"Mój Przewodnik jest bardzo subtelny. W ciszy czeka na moment, w którym ja poczuję potrzebę jego bliższej obecności i pomocy. To istota, która towarzyszy mi w całym rozwoju poprzez wszystkie inkarnacje w różnych miejscach. Zna mnie od podszewki. Ja wiem, że nic przed nim nie ukryję, co sprawia, że w ogóle nie pojawia się żadna potrzeba jakiejkolwiek manipulacji Prawdą. To by tylko rozbawiło Przewodnika, a miewa ciekawe poczucie humoru. Wielokrotnie już wspólnie przechodziliśmy przez meandry zrozumienia milionów sytuacji. W większości z nich, dopiero dzięki jego wsparciu odnajdywałem zrozumienie, że dana sytuacja była z jakiegoś powodu istotna w moim rozwoju. Razem w konsekwencji doświadczaliśmy tych lekcji i razem wyciągaliśmy z nich wnioski. Geniusz naszych Przewodników polega między innymi na tym, że z taką łatwością i lekkością potrafią nam wskazać sedno danej sytuacji. Na koniec przekonują nas, że Oni niewiele zrobili i wszelkie słuszne wnioski od zawsze były w nas i są wyłącznie nasze. Oni tylko pomagają nam odkrywać Prawdę w sobie."

"Nasza Świadomość z jakiegoś powodu uzyskuje dostęp do szczególnej Wiedzy z biblioteki. Wydaje nam się, że Jakaś Siła sprawia, że akurat ta a nie inna tematyka związana z Istotą Stworzenia jest udostępniana w sposób zrozumiały i prosty. Inna Świadomość, zadając to samo pytanie zostanie zalana informacją trudną czy wręcz niemożliwą do zrozumienia i integracji. Ważnym aspektem jest też poziom przygotowania danej Świadomości do zaabsorbowania danej Wiedzy z biblioteki. Wyobraźmy sobie fizyka kwantowego, który po śmierci zadaje bilbliotece konkretne pytanie. Otrzymuje odpowiedź, która jest dla niego zrozumiała np. w 80 %. Odpowiedź ta poszerzy jego Wiedzę i zainspiruje do kolejnych pytań. Teraz wyobraźmy sobie poetę czy ogrodnika, którzy po swojej śmierci zadają to samo pytanie co fizyk kwantowy. Dostaną z biblioteki taką samą odpowiedź, jaką uzyskał fizyk. U nich jednak powstanie frustracja i zniechęcenie, bo odpowiedź ta będzie najprawdopodobniej kompletnie dla nich niezrozumiała. Wszyscy zatem mamy pełny dostęp do wszelkiej wiedzy z biblioteki, ale nie wszyscy prezentujemy taki sam poziom przygotowania do przyjęcia i zrozumienia uzyskiwanych odpowiedzi. Ten poziom przygotowania to rezultat pracy czasami wielu inkarnacji i poświęcenia istot, które kiedyś zasiedlaliśmy. To od nich w dużym stopniu dziedziczymy Talent i Wiedzę, jaką w danym życiu wykorzystujemy."

Link do rozmowy z Darekiem na kanale YouTube Rafał Nieradzik - Poza Ciałem Fizycznym: 

https://www.youtube.com/watch?v=KSuPgwebPFA

a tutaj możesz posłuchać Darka medytacji na kanale YouTube Asajah & Light Vibrations - Muzyka Nowej Ziemi :

https://www.youtube.com/watch?v=PfUFQ9tSr8g&t

Jolanta Wesołowska, SAMADHI

Jestem certyfikowaną nauczycielką Jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Dwukrotnie przebywałam w Sivananda Yoga Vedanta Centres, gdzie poszerzałam wiedzę o Jodze i pogłębiłam własną praktykę w ramach zaawansowanego kursu dla nauczycieli.  Jogi uczyłam się również w Indiach. Uczestniczyłam w intensywnym  kursie medytacji Vipassana w tradycji Sayagyi U Ba Khina, nauczanej przez S.N. Goenkę.

Praca z ciałem i umysłem jest dla mnie narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Teraz, po 10-letniej praktyce widzę bardzo wyraźnie jak wytrwała praca sprawia, że te ograniczenia znikają a pojawia się więcej akceptacji i równowagi. W moim przypadku zaowocowało to również głębszym zrozumieniem tego co w życiu istotne i całkowicie zmieniło postrzeganie otaczającego mnie świata.

Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie:

https://www.samadhi.pl/o-nas

✔ CZAS I MIEJSCE:  

20 - 22.10.2023 r.  

Samadhi - Masyw Ślęży

Wiry 23  

link do Google Maps: 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

Masyw Ślęży to miejsce z piękną przyrodą, mikroklimatem z możliwością aktywnego spędzenia czasu. Bieganie, rowery, turystyka górska czy kąpiele w Zalewie Sulistrowickim, który w okresie zimowym jest miejscem na morsowanie, również dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tą praktyką.

W naszej okolicy znajdują się trasy rowerowe, szlaki turystyczne, bezdroża i wiejskie drogi, które łączą szczyty Ślęży i Raduni. Znajdziesz tu zabytki i artefakty z odległej przeszłości Słowian i Celtów. Ślęża była miejscem kultu solarnego. Dziś także uznawana jest za jedno z ważniejszych miejsc mocy. 

✔ CENA  

900 zł

800 zł - cena dla stałych uczestników naszych warsztatów oraz przy zapisach i wpłacie 300 zł najpóźniej do 22 września 2023 r.

Cena obejmuje: 2 noclegi w klimatycznych pokojach 2 osobowych (każdy z własną łazienką), pyszne i odżywcze wegańskie jedzonko, warsztaty, saunę.  

(Jest możliwość przedłużenia pobytu w Samadhi do poniedziałku)

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 300 zł przelewem na konto bankowe naszej Fundacji oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.  

Dane do wpłaty zostaną przesłane po wypełnieniu formularza na wskazany adres e-mail.

Maksymalna liczba uczestników: 12  osób

✔ KONTAKT:  

jola.samadhi@gmail.com  

tel. 530 060 008 (Jola)

tel. 502787402 (Darek)

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page