top of page

śr., 10 sie

|

Samadhi

Samadhi Retreat - odnajdź ciszę

Jeżeli szukasz spokoju, wyciszenia i ucieczki od zgiełku miasta i tłumów to być może Samadhi Retreat jest właśnie dla Ciebie! Zapraszamy do Masywu Ślęży do naszego SAMADHI gdzie czas płynie wolniej.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Samadhi Retreat - odnajdź ciszę
Samadhi Retreat - odnajdź ciszę

Czas i lokalizacja

10 sie 2022, 17:00 – 15 sie 2022, 13:00

Samadhi, Wiry 23 - Masyw Ślęży

O wydarzeniu

Od kilku lat, kiedy przeprowadziliśmy się do naszego Samadhi w Masywie Ślęży czujemy wielką wdzięczność do tego miejsca za wytchnienie, spokój, równowagę, ptaki, wschody i zachody słońca oraz ciszę, która aż dźwięczy.

Przyszło nam, ludziom żyć w ciekawych i jednocześnie ostatnio smutnych czasach. Niewielki, jeżeli jakikolwiek wpływ mamy na twardą rzeczywistość zewnętrzną, ale mamy pełen wpływ na to jak na tą rzeczywistość reagujemy. My w Samadhi wybieramy spokój, ciszę i kontakt z naturą. Właśnie tymi wartościami chcemy się podzielić.

To nie będzie standardowa forma warsztatu. To będzie spotkanie podobnych ludzi w kameralnej grupie, w miejscu gdzie każdy znajdzie miejsce dla siebie aby w spokoju móc się wyciszyć, zatrzymać i uciec od tłumów. Stawiamy na pełne wyciszenie!

Co można robić przyjeżdżając do SAMADHI?

- uczestniczyć w sesjach jogi, medytacji czy sesjach oddechowych,

- wieczorem przyjść na koncert gongów i mis tybetańskich,

- zasiąść przy ognisku z widokiem na zachód słońca i całe Karkonosze,

- nie robić NIC.

Stworzymy przestrzeń, w której każdy będzie czuł się swobodnie. To czas wypełniony aktywnością, którą preferujesz - zajęcia Jogi czy sesje relaksacyjne, spacer, medytacja, czytanie lub pisanie książki, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, czy po prostu leżenie w słońcu. 

Proponujemy nowy wymiar wypoczynku w CISZY i SPOKOJU, które my tu w Samadhi doświadczamy.

My (Jola i Darek - opiekunowie Samadhi) będziemy też dla Was gotować i Was rozpieszczać dzieląc się sobą, naszym miejscem do życia i duchem Samadhi. Od ponad 10 lat odżywiamy się kuchnią roślinną i takie posiłki będziemy przygotowywać - chętnie podzielimy się naszymi przepisami. 

Masyw Ślęży to miejsce z piękną przyrodą, mikroklimatem z możliwością aktywnego spędzenia czasu. Bieganie, rowery, turystyka górska czy kąpiele w Zalewie Sulistrowickim. W naszej okolicy znajdują się trasy rowerowe, szlaki turystyczne, bezdroża i wiejskie drogi, które łączą szczyty Ślęży i Raduni. Znajdziesz tu zabytki i artefakty z odległej przeszłości Słowian i Celtów.

Jeżeli chcesz wydłużyć pobyt w Samadhi - tzn przyjechać wcześniej lub pozostać dłużej, to może być ciekawa opcja dla jeszcze głębszego i dłuższego wyciszenia.

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA:

08.00 - 09.00 Joga (asany)

09.00 - 09.30 Sesja oddechowa

09.30 - 10.30 Śniadanie

10.30 - 17.00 Czas wolny / wspólne wędrówki po okolicznych szlakach / spacery medytacyjne i kąpiele leśne

17.00 - 19.00 Obiadokolacja

19.00 - 20.00 Koncert gongów i mis tybetańskich / medytacja prowadzona / pogłębiona sesja oddechowa

20.00 - 22.00 Ognisko/sauna

O nas:

Darek Wesołowski, SAMADHI

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od prawie 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.

Jolanta Wesołowska, SAMADHI

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzę jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Najistotniejsze kursy jakie ukończyłam to kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa oraz Zoga Movement Therapy. Posiadam zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej do wykonywania zawodu masażysty - aktualnie masuje dźwiękiem z zastosowaniem mis tybetańskich. Zajęcia Jogi jakie prowadzę są połączeniem tradycyjnej Jogi z wiedzą akademicką. Sesje dostosowane są do różnych stopni zaawansowania, potrzeby w danym dniu, czasem bardziej dynamiczne ale częściej spokojne, nastawione na czucie ciała i wyciszenie.

✔ CZAS I MIEJSCE:  

10 - 15 sierpnia 2022 r.  

Samadhi - Masyw Ślęży

Wiry 23  

link do Google Maps: 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA  

1290 zł

1090 zł - przy zapisach i wpłacie zaliczki najpóźniej do 11 lipca 2022 r.

Cena obejmuje: 5 noclegów w pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wegańskie wyżywienie (śniadania i obiadokolacje), sesje jogi, sesje oddechowe, wieczorne sesje relaksacyjne, ogniska, saunę.  

100 zł/os -  dodatkowy nocleg w pokoju jednoosobowym,

70 zł/os - pokój dwuosobowy.

Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie: 

https://www.samadhi.pl/o-nas

Link do zdjęć:

https://www.samadhi.pl/galeria

Maksymalna liczba uczestników: 12  osób

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 290 zł przelewem na konto bankowe oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.  

Dane do wpłaty zostaną przesłane po wypełnieniu formularza na wskazany adres e-mail.

✔ KONTAKT:  

jola.samadhi@gmail.com  

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page