top of page

pt., 28 kwi

|

Samadhi

Samadhi Retreat - odnajdź ciszę

SAMADHI RETREAT to czas dla siebie, to wycofanie zmysłów i uwagi ze świata zewnętrznego, pracy, problemów ... i skierowanie całej atencji do wewnątrz siebie, tam odnajdziemy spokój umysłu i nową energię.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Samadhi Retreat - odnajdź ciszę
Samadhi Retreat - odnajdź ciszę

Czas i lokalizacja

28 kwi 2023, 18:00 – 03 maj 2023, 13:00

Samadhi, Wiry 23 - Masyw Ślęży

O wydarzeniu

SAMADHI RETREAT to czas dla siebie, to wycofanie zmysłów i uwagi ze świata zewnętrznego, pracy, problemów ... i skierowanie całej atencji do wewnątrz siebie  - tam odnajdziemy spokój umysłu i nową energię.

Od kilku lat, kiedy przeprowadziliśmy się do naszego Samadhi w Masywie Ślęży czujemy wielką wdzięczność do tego miejsca za wytchnienie, spokój, równowagę, ptaki, wschody i zachody słońca oraz ciszę, która aż dźwięczy,

Przyszło nam, ludziom żyć w ciekawych i jednocześnie ostatnio smutnych czasach. Niewielki, jeżeli jakikolwiek wpływ mamy na twardą rzeczywistość zewnętrzną, ale mamy pełen wpływ na to jak na tą rzeczywistość reagujemy. My w Samadhi wybieramy spokój, ciszę i kontakt z naturą. Właśnie tymi wartościami chcemy się podzielić.

Stworzymy przestrzeń, w której każdy będzie czuł się swobodnie. To czas wypełniony aktywnością, którą preferujesz - zajęcia Jogi czy sesje relaksacyjne, spacer, medytacja, czytanie lub pisanie książki, zwiedzanie okolicznych atrakcji turystycznych, czy po prostu leżenie w słońcu.

Zapraszamy do CISZY i SPOKOJU, które tu w Samadhi doświadczamy.

PRZYKŁADOWY PLAN DNIA:

08.00 - 09.00 Poranne przebudzenie z elementami Jogi

09.00 - 10.00 Śniadanie

10.00 - 14.00 Czas wolny / wspólne wędrówki po okolicznych szlakach Ślęży i Raduni / spacery medytacyjne 

14.00 - 15.00 Sesja oddechowa / automasaż mięśniowo-powięziowy

15.00 - 16.30 Rozmowy o połączeniu Duchowości z Nauką i jej bieżącymi odkryciami, o roli Świadomości, naturze Informacji i Światła. 

17.00 - 19.00 Obiadokolacja

19.00 - 21.00 Koncert gongów i mis tybetańskich / medytacja prowadzona / pogłębiona sesja oddechowa / medytacja w ruchu

CZAS I MIEJSCE:

28 kwietnia - 03 maja 2023 r.

Samadhi - Masyw Ślęży

Wiry 23

link do Google Maps:

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

Masyw Ślęży to miejsce z piękną przyrodą, mikroklimatem z możliwością aktywnego spędzenia czasu. Bieganie, rowery, turystyka górska czy kąpiele w Zalewie Sulistrowickim, który w okresie zimowym jest miejscem na morsowanie, również dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z tą praktyką. W naszej okolicy znajdują się trasy rowerowe, szlaki turystyczne, bezdroża i wiejskie drogi, które łączą szczyty Ślęży i Raduni. Znajdziesz tu zabytki i artefakty z odległej przeszłości Słowian i Celtów. Ślęża była miejscem kultu solarnego. Dziś także uznawana jest za jedno z ważniejszych miejsc mocy.

CENA

1650 zł

Cena obejmuje: 5 noclegów w komfortowych pokojach 2 osobowych każdy z własną łazienką, wegańskie wyżywienie (śniadania i obiadokolacje, desery i przekąski w ciągu dnia), warsztaty oraz dwie sesje saunowe - godziny i dni ustalimy wspólnie.

Chcesz zarezerwować dodatkowy nocleg i zostać z nami dłużej? Jest taka opcja  ;)

100 zł - pokój dla jednej osoby

150 zł - dodatkowy nocleg w pokoju dla pary/dla dwóch osób

O nas:

Darek Wesołowski, SAMADHI

Absolwent matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Toronto, obecny w „świecie alternatywnym” od ponad 30 lat, co daje ciekawą mieszankę pragmatyzmu i ostrożności w podejściu do tzw. Duchowości. Ciekawie łączy wątki naukowe z tymi wyłącznie duchowymi aplikując w swoich przemyśleniach dużą dozę logiki i czucia przyczynowo – skutkowego. Jego pasją jest natura Informacji, jako cząstki elementarnej budującej iluzję otaczającej nas rzeczywistości materialnej. Darek to też pasjonat podróżnik. Odwiedzając różne kraje, mieszkając u lokalnych społeczności, czy z różnymi plemionami, szamanami, mnichami w klasztorach oraz z joginami w ashramach nabrał szczególnego szacunku do wszelkiej różnorodności i odmienności poglądów.

Darek w 1991 roku będąc częścią eksperymentu naukowego odbył przez 9 miesięcy swoją najdalszą i najgłębszą podróż, której nieodwracalnym efektem było kompletnie inne spojrzenie na naturę materialnej rzeczywistości.  To zaowocowało w kolejnych dwudziestu kilku latach licznymi podróżami w wiele miejsc na Ziemi, gdzie z plecakiem docierał do lokalnych społeczności. Mieszkał z plemionami w Papui, Indonezji, Malezji, Peru, Gwatemali, medytował z mnichami w Birmie, Bhutanie czy Tybecie. Dwukrotnie przebywał w hinduskich aszramach. We wszystkich tych miejscach szukał zrozumienia ich postrzegania sensu bycia na tej planecie i optymalnych sposobów wykorzystania czasu, jaki mamy dostępny w tym życiu.

Jolanta Wesołowska, SAMADHI

Jestem nauczycielką jogi, prowadzę sesje medytacyjne, pracuję z dźwiękiem i muzyką. Razem z mężem Darkiem założyliśmy i prowadzimy nasze Centrum SAMADHI. Muzyka, śpiew i praca z ciałem są dla mnie ciekawym narzędziem do pokonywania ograniczeń wykreowanych przez umysł. Z każdym ruchem czy wyśpiewanym słowem widzę jak te ograniczenia znikają a pojawia się akceptacja i równowaga.

Jestem certyfikowaną nauczycielką jogi (RYS 1000 - Yoga Alliance, USA). Najistotniejsze kursy jakie ukończyłam to kurs z fizjoterapii manualnej ,,Structure and Function" w Anatomy Trains Thomasa W. Myersa oraz Zoga Movement Therapy. Posiadam zaświadczenie Ministra Edukacji Narodowej do wykonywania zawodu masażysty. W pracy z ciałem wykorzystuję elementy tradycyjnej Jogi połączonej z wiedzą akademicką. Sesje dostosowane są do różnych stopni zaawansowania, potrzeby w danym dniu, czasem bardziej dynamiczne i wzmacniające ale częściej spokojne, nastawione na czucie ciała i wyciszenie.

Więcej o nas znajdziesz na naszej stronie i facebooku: 

https://www.samadhi.pl/ 

https://www.facebook.com/SamadhiWiry

Link do zdjęć:

https://www.samadhi.pl/galeria

Maksymalna liczba uczestników: 12 osób

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 300 zł przelewem na konto bankowe oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.  

Dane do wpłaty zostaną przesłane po wypełnieniu formularza na wskazany adres e-mail.

✔ KONTAKT:  

jola.samadhi@gmail.com  

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page