top of page

pt., 28 paź

|

Samadhi

Warsztaty Śpiewu Białego

Będziemy odnajdywać jedno z naszych życiowych źródeł - głos! Spotkasz się ze swoim korzeniem, czyli miejscem gdzie wybija twój unikatowy przekaz do świata.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Warsztaty Śpiewu Białego
Warsztaty Śpiewu Białego

Czas i lokalizacja

28 paź 2022, 16:00 – 30 paź 2022, 17:00

Samadhi, Wiry 23, 58-124, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na warsztaty śpiewu białym głosem. Będziemy odnajdywać nasze źrodła, innymi słowy, samych siebie. Spotkasz się ze swoim korzeniem, czyli miejscem gdzie wybija Twoje źródło do świata.

Dowiesz się jak wydobywać z siebie piękny, biały głos, jak panować nad jego barwą, by móc zarówno zaśpiewać dziecku kołysankę, jak i zawołać pastersko. Poznasz techniki relaksacji ciała oraz uruchamiania mięśni wspierających oddech. Swobodny śpiew związany jest z pracą różnych partii ciała przy zachowaniu prawidłowej postawy, elastyczności i odpowiedniego napięcia mięśni. Podczas zajęć zbliżymy się do swobodniejszego wyrażania siebie, rozwinięcia muzykalności i swobody w wydobywaniu różnych dźwięków. Odkryjemy naszą wewnętrzną moc nie używając przy tym siły.

Śpiew biały – zwany też ludowym, etnicznym, pierwotnym, to śpiew jasny i swobodny, ale też łagodny i lekki. Dla naszych przodków był naturalną potrzebą ekspresji, towarzyszył im zarówno w codziennym życiu, jak również w bardzo doniosłych chwilach. Był sposobem komunikacji i wzmacniał społeczne więzi. Niósł za sobą prawdę o świecie i człowieku.

Będziemy pracować z pieśniami bardzo świadomie. Zaczynając od emisji mówionej, po śpiewaną i pracą z tekstem. Podróżując w różne zakątki świata będziemy odkrywać nie tylko daną kulturę lecz i emisję danego regionu.

Warsztaty są przeznaczone dla każdego kto lubi lub ma potrzebę śpiewania, wyrażania się poprzez dźwięki. Wspólnota w dzisiejszych czasach nabiera nowego znaczenia, więc jeżeli szukasz i potrzebujesz pobyć z nami zapraszam.Jeżeli grasz na instrumencie również zapraszam.

PROGRAM:

Piątek

Od 16.00 – przyjazd i zakwaterowanie

17.00 – 18.00 obiadokolacja

18.00 – 21.00 wprowadzenie do śpiewu białego

21.00 – 22.00 koncert gongów i mis tybetańskich (Jolanta i Dariek z Samadhi)

Sobota

9.00 – 10.00 śniadanie 

10.30 – 17.00 warsztaty śpiewacze (w tym przerwa kawowo-deserowa)

17.00 – 18.00 obiadokolacja

od 20.00 ognisko + JAM SESSION, sauna dla chętnych

Niedziela

09.00 – 10.00 śniadanie 

10.00 – 12.30 warsztaty śpiewacze

12.30 – 13.00 przerwa kawowa

13.00 – 15.00 warsztaty śpiewacze

15.00 – 17.00 obiad

17.00 zakończenie

Wrażenia z warsztatów : 

https://www.youtube.com/channel/UCKYrAj0VWPhdZhFHH1JwMnw

Opinie innych uczestników:

Marta Kozikowska:  "Warsztaty z Kasią to niezapomniane przeżycie i rozwój na wszystkich poziomach. Kasieńka pokazala mi nową mnie. Otwarła każdego z nas, w magiczny sposób znajdując drogę do serca, indywidualnie, delikatnie, poruszając w nas struny by w końcu w dwa dni stworzyć z kilku osób harmonijnie i przejmująco śpiewającą grupę. Wielki ukłon Kasiu, Skarbie, kto Cię spotka jest bogatszy!"

Mikołaj Papatolios:  "Nigdy nie jest za późno, by iść za głosem serca. Kropka. Do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Kasia więc tego nie robi. Tworzy zamiast tego atmosferę, w której ta prawda może mieć przełożenie na konkretne działanie. Wszechstronnie uzdolniona, zdeterminowana by pójść o ten krok dalej, a przy tym wrażliwa na energię tak grupy, jak indywiduum. Pracowaliśmy razem nad moim rapem. Kasia pomogła mi wydobyć nie tylko prawdziwy przekaz, ale również barwę głosu, która wywołuje ciary u słuchaczy. W mojej ocenie to, co się wydarza podczas współpracy z Kasią nie jest tylko czysto warsztatową kwestią. To przede wszystkim kwestia egzystencjalna; Kasia ujmuje za rękę i przeprowadza przez trudy konieczne do tego, by spotkać się z lepszym sobą. Yo."

Weronika Anna Pylak:  "Uczestniczyłam w ostatni weekend w warsztatach głosu prowadzonych przez Kasię. Fantastyczna sprawa! Kasia świetnie wyjaśniła czym jest śpiewanie białym głosem, czym różni się głos naturalny od białego, pokazała wiele ćwiczeń, dała mnóstwo cennych wskazówek. Profesjonalistka w każdym calu! A do tego ciepła, sympatyczna osoba o niezwykle zaraźliwym śmiechu."

Joasia Pik:  "Kat ma dar do prowadzenia warsztatów. Tworzy wspaniałą, pełna ciepła i uwagi atmosferę. Chce się wracać, bardzoooo, bardzoooo!!!"

Liliana Dorota Celmer  "Było fantastycznie, kobieca piękna moc zjednoczyła nas niesamowicie   Warsztaty głosu świetne, tylko mało!!!"

Marta Miśko:  "Dziękuję, że byłaś. Twój warsztat to dopiero była MOC".

Prowadzące

Katarzyna Broda-Firla – Od najmłodszych lat uczyła się od swojego ojca – Józefa Brody, który przekazał jej wrażliwość na otaczający świat i ludzi, nauczył, jak dostrzegać muzykę tam, gdzie na pozór jej nie ma: w górskich potokach, szumiących drzewach, burzy i deszczu. Razem odwiedzali mieszkańców wsi, od których Katarzyna uczyła się źródłowego śpiewu i tańca. Z zespołem Józefa Brody od dziecka koncertowała w Polsce i za granicą. Trasy koncertowe wiodły przez m. in. Francję, Bułgarię, Niemcy, Danię, Litwę, Ukrainę, Rosję, Kanadę, Austrię, Węgry, Słowację, Chorwację, Szkocję. Uczestniczyła w festiwalach takich jak: Święto Dzieci Gór, Polonijny Festiwal w Rzeszowie, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Kielcach, Międzynarodowy Harcerski Festiwal w Chorzowie, Festiwal Folklorystyczny w Oleśnicy, Dziecięcy Festiwal w Zielonej Górze, Festiwal Kocham Cię, Slot Art Festiwal.

Na Międzynarodowym Festiwalu Studentów i Młodzieży w Moskwie Śpiewała wraz z zespołem Józefa Brody w teatrze Bolszoj w Moskwie z udziałem takich artystów jak Edyta Geppert, Mieczysław Szcześniak, Budka Suflera, Lady Pank, Maryla Rodowicz.

Brała udział w koncertach “Wokół stołu wigilijnego” z Teatrem Stu z Krakowa. Współpracowała z Joszkiem Brodą uczestnicząc w różnych projektach muzycznych zwieńczonych koncertami w Polsce i za granicą, między innymi koncert kolęd dla telewizji Polsat gdzie śpiewała ze Zbigniewem Wodeckim, zespołem Enej, Ewą Farną.

W projekcie Muzyka serca i rozumu z Józefem Brodą i Januszem Kochutem, koncertowała wielu miejscach na terenie polski i za granicą.

Uczestniczyła w trasie koncertowej „Betlejem” w Polsce, gdzie śpiewała z Grażyną Łobaszewską, Antoniną Krzysztoń, Kamilem Bednarkiem, Dawidem Kwiatkowskim, Bovską, Mate.O.

Brała udział w koncertach i audycjach organizowanych przez TVP1, TVP2, TVP Polonia oraz licznych audycjach w Radio2, Radio3, a także Radio Katowice.

Współtworzy zespoły muzyczne takie jak: Shafa i Inaczej. Płyty, w nagrywaniu których brała udział: Kapela Lipka Na Granicy, Debora, Posłuchejcie Kamaradzi, Z biegiem Olzy, Muzyka serca i rozumu. Podczas promocyjnych koncertów płyty Debora śpiewała min. z Grażyną Auguścik,Wojtkiem Waglewskim, Dimą Gorelikiem,Marcinem Pospieszalskim, Adamem Bałdyą. 

Gra na instrumentach tj. okaryna, fujarka, flety, cymbały rzeszowskie, lira korbowa, a jej wokalne zainteresowania wykroczyły już poza europejskie podwórko: ostatnio eksploruje tematy śpiewu gardłowego i alikwotowego z Tuwy, Mongolii i Tybetu.

Prowadzi również działalność edukacyjną poprzez prowadzone przez siebie warsztaty ze śpiewu białym głosem “Katarzyna Broda-Firla Od Źródła” propagując kulturę Beskidów. Była opiekunem wokalnym przy przygotowaniu zespołów i nagrywaniu płyty “Kiyrpiecki” i “Zasadnioki”.

Założyła Fundację im.Józefa Brody aby kontynuować zachowania i myśli wpisane w jego życie, jako filozofa,mistyka,pedagoga,człowieka kultury. Poprzez działania fundacji chce kolejnym pokoleniom przekazać sposób myślenia,którego istotnym elementem jest różnorodność i spotkanie z człowiekiem. Jako prezes Fundacji zrealizowała pierwszy jej projekt w ramach programu Kultura w Sieci “Broda w sieci”, gdzie powstał cykl filmów dokumentalnych i instruktażowych z budowy instrumentów oraz cztery utwory opatrzone animacją komputerową.

CZAS I MIEJSCE:

28 -  30.10.2022 r.

Samadhi, 

Wiry 23 - Masyw Ślęży 

link do Google Maps 

https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9

CENA

790 zł 

750 zł - przy zapisach i wpłacie zaliczki najpóźniej do 26.09.2022 r.

cena obejmuje: 2 noclegi w pokojach 2 osobowych z własną łazienką, wyżywienie, warsztaty, saunę

Maksymalna liczba uczestników: 12 osób

ZAPISY:

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przelewu w wysokości 200 zł na konto Fundacji Samadhi oraz wypełnienie  formularza rejestracyjnego. Link do formularza znajduje się na dole i górze strony.

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego prześlemy dane do przelewu.

Dodatkowe informacje:

Jola (Samadhi)

e-mail: jola.samadhi@gmail.com 

telefon - 530060008 

Kasia (Od Źródła)

e-mail - kasiafirla@gmail.com 

telefon - 512632555

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page