top of page

niedz., 30 sie

|

Samadhi

Zamknijmy lato w słoiku - domowe kiszonki, fermentacje i przetwory

Lato dobiega końca a z nimi świeże warzywa i owoce. Jak sprawić aby zachować ich świeżość i wartości odżywcze? W jaki sposób przygotować przetwory aby służyły nam w zachowaniu dobrego zdrowia? Dlaczego fermentacja ma wiele zdrowotnych zalet?

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Zamknijmy lato w słoiku - domowe kiszonki, fermentacje i przetwory
Zamknijmy lato w słoiku - domowe kiszonki, fermentacje i przetwory

Czas i lokalizacja

30 sie 2020, 11:00 – 14:00

Samadhi, Samadhi, Wiry, Polska

O wydarzeniu

Lato dobiega końca a z nimi świeże warzywa i owoce. Jak sprawić aby zachować ich świeżość i wartości odżywcze?  W jaki sposób przygotować przetwory aby służyły nam w zachowaniu dobrego zdrowia? Dlaczego fermentacja ma wiele zdrowotnych zalet? Zapraszamy na warsztaty gdzie wspólnie przygotujemy kiszonki i przetwory ze świeżych warzyw, owoców i ziół. Każdy uczestnik wyjdzie z warsztatu z własnymi przetworami oraz sporą dawką wiedzy.   

Prowadząca: Svitlana Rusin 

Zielarka, kucharka 

Wiedzę na temat ziół oraz przygotowywania naturalnych leków, kosmetyków i przetworów wyniosła z domu, która w jej rodzinie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Pochodzi z Ukrainy, gdzie do tej pory korzysta się z tamtejszej medycyny ludowej a większość lekarstw dostępnych na rynku ukraińskim cieszy się ogromnym powodzeniem na świecie.  W ciągu wieków powstawały tam zwyczaje i obrzędy związane ze zbieraniem ziół, ich suszeniem, przygotowywaniem leków oraz stosowaniem w celach leczniczych czy nawet magicznych.  Wiedzę o ziołach dodatkowo wzmocniła kursem zielarsko-medycznym z zakresu towaroznawstwa zielarskiego. Brak dobrej jakości produktów spożywczych jak i kosmetycznych oraz środków czystości spowodował u niej jeszcze większą chęć łączenia prostych i naturalnych składników dostępnych wszędzie.   

✔ CZAS I MIEJSCE: 

30 sierpnia 2020 r.  

11.00 - 14.00  

Samadhi, Wiatrak z XIX w. wieś: Wiry 23 

link do Google Maps https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9 

✔ CENA     140 zł 

                  120 zł – przy zapisach do 23.08.2020 r.  

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 40 zł przelewem na konto bankowe oraz wysłanie zgłoszenia wraz z potwierdzeniem zapłaty na poniżej podany e-mail.  

Dane do przelewu: 

Fundacja Samadhi nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007  

✔ KONTAKT: 

jola.samadhi@gmail.com 

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page