top of page

niedz., 13 wrz

|

Samadhi

Zioła w domowej apteczce i kosmetyczce - warsztat zielarski

Zapraszamy na warsztat wykorzystania i zastosowania ziół w leczeniu i kosmetyce. Zioła towarzyszą ludzkości od samego początku. Wykorzystywano ich właściwości do leczenia i pomagały w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Stosowane w medycynie chińskiej do dzisiaj.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia
Zioła w domowej apteczce i kosmetyczce - warsztat zielarski
Zioła w domowej apteczce i kosmetyczce - warsztat zielarski

Czas i lokalizacja

13 wrz 2020, 11:00 – 15:00

Samadhi, Samadhi, Wiry, Polska

O wydarzeniu

Zapraszamy na warsztat wykorzystania i zastosowania ziół w leczeniu i kosmetyce. Zioła towarzyszą ludzkości od samego początku. Wykorzystywano ich właściwości do leczenia i pomagały w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia. Stosowane w medycynie chińskiej do dzisiaj. Polskie łąki i lasy są pełne ziół.  Matka Natura hojnie nas obdarzyła. Wystarczy wybrać się na spacer i zebrać.  Dlatego w trakcie warsztatów wybierzemy się na spacer i zbierzemy zioła dostępne we wrześniu na naszych łąkach. Omówimy ich właściwości i nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki.  Przygotujemy naturalne kosmetyki, napary i wywary ziołowe. Każdy uczestnik warsztatu wyjdzie z własnymi produktami ziołowymi,  sporą dawką wiedzy oraz prostymi i szybkimi recepturami, do wykonania kosmetyków i preparatów ziołowych w domu.  

Prowadząca:  

Svitlana Rusin 

Zielarka, kucharka 

Wiedze na temat ziół oraz przygotowywania naturalnych leków, kosmetyków i przetworów wyniosła z domu, która w jej rodzinie przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Pochodzi z Ukrainy, gdzie do tej pory korzysta się z tamtejszej medycyny ludowej a większość lekarstw dostępnych na rynku ukraińskim cieszy się ogromnym powodzeniem na świecie.  W ciągu wieków powstawały tam zwyczaje i obrzędy związane ze zbieraniem ziół, ich suszeniem, przygotowywaniem leków oraz stosowaniem w celach leczniczych czy nawet magicznych.  Wiedzę o ziołach dodatkowo wzmocniła kursem zielarsko-medycznym z zakresu towaroznawstwa zielarskiego. Brak dobrej jakości produktów spożywczych jak i kosmetycznych oraz środków czystości spowodował u niej jeszcze większą chęć łączenia prostych i naturalnych składników dostępnych wszędzie.   

✔ CZAS I MIEJSCE: 

13 września 2020 r.  

11.00 - 15.00  

Samadhi, Wiatrak z XIX w. wieś: Wiry 23 

link do Google Maps https://goo.gl/maps/w3t9kysx7s6Zkoqv9    

✔ CENA    

160 zł 

140 zł – przy zapisach do 03.09.2020 r.  

Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata zaliczki w wysokości 40 zł przelewem na konto bankowe oraz wysłanie zgłoszenia wraz z potwierdzeniem zapłaty na poniżej podany e-mail.  

Dane do przelewu: 

Fundacja Samadhi nr konta: 71 2490 0005 0000 4530 1793 4007  

✔ KONTAKT: 

jola.samadhi@gmail.com 

tel. 530 060 008

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page