top of page

STREFA WIEDZY

Zaktualizowano: 26 paź 2022

To jest miejsce, gdzie będziemy się dzielić możliwie najbardziej sprawdzonymi i zweryfikowanymi informacjami ze świata nauki opisującej zjawiska uznawane historycznie za wyłącznie duchowe, ezoteryczne czy paranormalne. W ostatnich latach nastąpiła eksplozja różnych treści alternatywnych. Ludzie budzą się do nowych koncepcji pokazujących, że nie tylko materia buduje naszą rzeczywistość.

Nauka zaczyna dostrzegać rolę umysłu i świadomości w prawach budujących świat materialny. Nigdy w historii ludzkości nie pojawiało się tak wiele badań i opracowań odnoszących się do kwestii kiedyś wyłącznie zarezerwowanych dla ludzi mniej lub bardziej „odjechanych”. Jeszcze kilkanaście lat temu prawie niemożliwym było zdobyć granty naukowe na badania w tematach „duchowych”. Dzisiaj w skali globu to już dziesiątki milionów euro. Coraz więcej naukowców interesuje się duchowością. Rodzi się ciekawość po stronie nauki czy aby takie zjawiska jak reinkarnacja, wpływanie intencją na materię, postrzeganie pozazmysłowe, doświadczenia poza ciałem i wiele innych, nie mają w sobie nutki sensu i prawdy obiektywnej. Coraz więcej badań obrazuje, że te zjawiska mają mocne podstawy merytoryczne i dają się coraz bardziej szczegółowo opisać standardową metodą naukową opartą o wielość i powtarzalność przypadków potwierdzających daną tezę. Znane uniwersytety tworzą działy i fakultety dedykowane takim zjawiskom. Coraz trudniej sceptykom pomijać i ignorować rolę Świadomości w wyjaśnianiu wielu zjawisk.

Jesteśmy w trakcie ciekawej zmiany, która być może wkrótce zaowocuje nowym paradygmatem w nauce, gdzie okaże się, że bez uznania roli Świadomości nie posuniemy się dalej w rozumieniu otaczającego nas świata.

Zapraszamy zatem do śledzenia treści w naszej STREFIE WIEDZY. Chętnie też przyjmiemy Wasze pomysły na tematykę i zakres poruszanych tu treści. Będziemy też wdzięczni za Wasze opinie i sugestie. Rozwijajmy się wspólnie i dajmy sobie szansę na zrozumienie więcej.


Autor tekstu: Darek, SAMADHI
180 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Bądź na bieżąco

Dziękujemy za subskrypcję!

bottom of page